Cumhurbaşkanı Erdoğan: “İran’ın yanında olacağız” Cumhurbaşkanı Erdoğan: “İran’ın yanında olacağız”
Dolar ve Euro Fiyatları: 3 Mayıs 2024
3 Mayıs 2024 tarihinde doların ve euro'nun Türk lirası karşısındaki değerleri vatandaşlar tarafından merak konusu oldu. Güncel döviz kuru fiyatlarını öğrenmek için haberler.com gibi güvenilir kaynaklar tercih edilebileceği vurgulandı. Doların kaç TL olduğu ve 1 doların ne kadar olduğu araştırılıyor.
Dolar Kaç TL?
Dolar, güne yükselişle başladı ve 32,4280 seviyesinden işlem görmeye devam ediyor.
Euro Kaç TL?
Euro'nun Türk lirası karşılığı ise 34,8160 TL olarak belirlendi.
ABD İstihdam Raporu Takip Edilecek
ABD Merkez Bankası'nın (Fed) çarşamba günü aldığı kararlar sonrasında varlık fiyatlarında yön arayışı sürerken, bugün ABD'de açıklanacak istihdam raporunun yatırımcı kararlarını etkilemesi bekleniyor. Fed'in faiz politikalarına dair belirsizliklerin arttığına dikkat çekilirken, bu yıl içinde faiz indirimi yapılıp yapılmayacağı konusunda kesin bir görüş bulunmuyor.
Bugün açıklanacak tarım dışı istihdam verisinin piyasalar üzerinde belirleyici olacağına işaret ediliyor. Fed Başkanı Jerome Powell'ın iş gücü piyasasına dair yaptığı açıklamaların bu verilerin önemini artırdığı ifade ediliyor. Ayrıca, Türkiye'nin kredi derecelendirme kuruluşu S&P tarafından yapılacak değerlendirmenin de yakından takip edileceği belirtiliyor.