İskenderun Belediyesinin ev sahipliğinde gerçekleştirilen etkinlikte balıkçı barınağı mevkiinde gerçekleştirildi. Derinlere Saygı Dalışı Topluluğu tarafından 5 Haziran Dünya Çevre Günü kapsamında gerçekleştirilen temizlik dalışında çıkanlar şaşırttı. Denizden çoğunlukla çıkan araç lastikleri oldu.

Sıcak toprağı çatlattı, ayçiçekleri erken kurudu Sıcak toprağı çatlattı, ayçiçekleri erken kurudu

Çevre etkinliğinin düzenlenmesine öncülük yapan Derinlere Saygı Dalışı Topluluğu üyesi Eray Boşnak, “Denizlerimizin korunması, binlerce deniz canlısının ölümünün engellenmesi ülkemiz ve Dünya için geri dönüşüme kazandırılacak atıklardan fayda sağlanması amacı ile dalışımızı gerçekleştirmekteyiz. Amacımız plastik ve ambalaj atıkların toplanmasının geleceğimiz için ne kadar faydalı olduğunu vurgulamaktır. Bizlere destek veren herkese teşekkür ediyorum” dedi.

İskenderun Kaymakamı Murat Sefa Demiryürek, “Tüm STK'larla birlikte kamu kurum kuruluşlarının katılımıyla çevresel zararları en aza indirmek amacıyla atıklardan kaynaklanan sıkıntıları bertaraf etmek maksadıyla düzenlemiş olduğu çalışmalar devam ediyor. Bu anlamda da bugün buraya destek veren Hatay Büyükşehir Belediyemize ve İskenderun Belediyemize, il emniyet müdürlüğümüze, Sahil güvenlik komutanlığımıza, itfaiye daire başkanlığımıza ve organizasyonu düzenleyen Eray kardeşimize teşekkür ediyorum" dedi.

Kaynak: İHA

Editör: Sema Akçakale