Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Kahramanmaraş ziyaretleri kapsamında Büyükşehir Belediye binasına gelerek Fırat Görgel’i ziyaret etti. Ziyaret kapsamında, şehirdeki dini ve sosyal konuların yanı sıra belediyenin çalışmaları ve projeleri üzerinde görüş alışverişinde bulunuldu.

Kahramanmaraş hava durumu (19 Haziran Çarşamba) Kahramanmaraş hava durumu (19 Haziran Çarşamba)

Erbaş, ziyaret sırasında, Kahramanmaraş'ın dini ve kültürel hayatına katkı sağlayacak iş birliklerinin önemine vurgu yaparak, şehirdeki dinî ve sosyal hizmetlerin daha da geliştirilmesi için el birliğiyle çalışacaklarını ifade etti.

Başkan Görgel ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'a şehrin dinamiklerini yakından tanıma fırsatı sundukları için teşekkürlerini iletti.

Erbaş, burada yaptığı açıklamada “İnsanların en hayırlısı, insanlara en faydalı olanıdır buyuruyor Peygamberimiz. İşte bu faydayı siz belediye hizmetlerinin her alanında gösteriyorsunuz, biz de size dua ediyoruz. İnşallah her alanda işbirliği içerisinde daha sonra Müftülüğümüz ile iş birliği içerisinde diyanet hizmetlerine verdiğiniz destek verimin artmasına da vesile oluyor. Cenabı Hak birliğimizi ve beraberliğimizi daim eylesin” dedi.

Haber: Metehan Nazlı

Editör: Sema Akçakale