4. Meteoroloji Genel Müdürlüğünün verilerine göre kent merkezinde en yüksek sıcaklık 36 derece, nem oranı ise yüzde 50 olarak kaydedilirken, araba termometreleri 48 dereceyi gösterdi. Rüzgarın saatte 19 kilometre hızla kuzey yönünden estiği şehirde, hissedilen sıcaklık 41 dereceye yükseldi. Sıcak ve nemden bunalanlar, 30 derece sıcaklığındaki deniz suyuna girerek serinlemeye çalıştı. Bunaltıcı sıcakta serinlemek isteyenler Konyaaltı Sahili'nde yoğunluk oluştururken, sıcaktan bunalanlar denize girip, plaj şemsiyesinin gölgesinde vakit geçirdi. Bazıları tehlikeli olmasına rağmen sahile yakın kayalıklardan atlayarak denizde yüzdü.

Ankara'dan Antalya'ya tatil için gelen ve tatilini sahilde değerlendiren Ömer Tunçer, nem oranı nedeniyle sıcaklığın çok yoğun hissedildiğini ifade etti. Tunçer, “Şemsiyemiz olmasa kavrulacağız. Antalya çok sıcak, kıyıya yakın yüzersek serin oluyor ama ileri taraflar çok sıcak” diye konuştu.

5 katlı binanın yerle bir olma anı kamerada 5 katlı binanın yerle bir olma anı kamerada

Üniversite öğrencisi Şeyma Yılmaz ise deniz sıcaklığının yüksek olmasının serinleme ihtimalinin önüne geçtiğini söyleyerek, sahil bölgesindeki duşların daha ferahlatıcı olduğunu dile getirdi.

Kaynak: İHA

Editör: Sema Akçakale