Son zamanlarda Türkiye genelinde dolandırıcılık olaylarının artması, insanların güvenliklerini sağlamak için araştırma bürolarına yönelmelerine neden oluyor. Artık birçok kişi, iş ortaklarını seçmeden önce ve evlenmeden önce potansiyel eş adaylarını araştırmayı tercih ediyor. Bu durum, araştırma bürolarında ciddi bir yoğunluğun oluşmasına yol açıyor.

A W217342 02

Mersin'de Çocuk Meclisi iklim değişikliğine dikkat çekti Mersin'de Çocuk Meclisi iklim değişikliğine dikkat çekti

Adana'da yaşanan iş hayatındaki dolandırıcılık olaylarının artması, insanların güvenliklerini sağlamak için araştırma bürolarına yönelmelerine neden oldu. Dolandırıcılık mağduriyetlerini önlemek amacıyla gereken adımları atan iş insanı Savaş Yükselyalçın, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Toplumun ihtiyaçları bizi bu fikre itti. Kayıp araçların bulunması, ortaklıkların yapılması sırasında mağduriyetlerin önüne geçmek adına böyle bir oluşumu kurduk. Özellikle ticari konularda ortaklık yapılmadan önce insanlar bizlere başvuruyor, gerekli incelemeleri yapıyoruz. Karşılıksız çek ve dolandırıcılıkların artmasından dolayı bunların araştırılmasında hizmet vereceğiz" ifadelerini kullandı.

Siber dolandırıcılıkların artması da mağduriyetleri derinleştiriyor. Yükselyalçın, "Son dönemlerde maalesef karşılıksız çeklerle insanlar mağdur oluyor. Bizim çevremizde de böyle olaylar yaşandı. Siber dolandırıcılıklar da arttı. Çevremde de ciddi dolandırılan insanlar olduğu için bizlerde bu oluşumu kurduk. Talepler şu anda çok fazla. Ekibimiz 32 büyükşehirde kuruldu" diye konuştu.

Kaynak: İHA