Konyaaltı Belediyesi’nin, 2 Mayıs Dünya Bebek Günü kapsamında Konyaaltı Bebek Parkı’nda gerçekleştirdiği Bebek Günleri’nin son gününde, Bebek Emekleme Yarışması ile Babalarla Bebek Bezi Bağlama Yarışması düzenlendi. Konyaaltı Belediye Başkanı Cem Kotan yarışları başlatarak, ailelerin heyecanına ortak oldu.

Annelerin jüri olduğu ‘Babalarla Bebek Bezi Bağlama Yarışması’nda, babalar sevecen, nazik, temiz, hızlı ve pratik olma şartları üzerinden değerlendirildi. Oyuncak bebeklere bez bağlamaya çalışan babaların telaşı ve eşlerinin dikkatle izlemesi, unutulmaz anlara sahne oldu.

10 kişinin yarıştığı bebek bezi bağlama yarışmasında, ilk dörde giren babalara bebek bezi hediye edildi. Birinci olan baba yarışmayı 42, ikinci 50, üçüncü 56, dördüncü 59 saniyede tamamladı. Yarışmayı 42 saniyede tamamlayan Baba Celalettin Kılıç, yarışmadan önce çalıştığını açıkladı. Kılıç, şöyle konuştu: “Çocuğum 60 günlük, biz sabah akşam hazırlık yapıyorduk. Biraz önce bebeğimin altını değiştirdim, ardından gelip yarışmaya katıldım. Çok keyifliyim. Doğumdan önce 16 tane yeğeni büyüttüğüm için doğuştan eğitimliyim.”

Celalettin Kılıç’ın eşi İpek Kılıç da, eşinin kazanacağından emin olduğunu dile getirdi. Kılıç, “Kazanmasaydı bu gece kendisini eve almayacaktım ama eşime güveniyordum. Doğumdan itibaren, hem yardımsever hem de en hızlı şekilde çocuğumuzun altını değiştiriyor. En büyük yardımcım, eşim” dedi.

40 yıl cezaevi olan müzeye yoğun ilgi 40 yıl cezaevi olan müzeye yoğun ilgi