Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili Ömer Oruç Bilal Debgici, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum ve Sağlık Bakanı Prof. Dr. Kemal Memişoğlu’nun Cuma ve Cumartesi günleri Kahramanmaraş’a geleceğini belirtti. Debgici; “Şehrimiz Kahramanmaraş başta olmak üzere depremden etkilenen şehirlerimizde gece gündüz çalışmaya devam ediyoruz. Cuma günü Sağlık Bakanımız Prof. Dr. Kemal Memişoğlu,Cumartesi’de Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum Kahramanmaraş’a gelecek. Bakanımızında söylediği gibi depremden etkilenen tüm şehirlerimizde, sokak sokak, hane hane arı gibi çalışacağız. Vatandaşımızın içi rahat olsun. İnşallah yeni Bakanlarımızla beraber şehrimiz ve ülkemiz için daha büyük hizmetlerin adımlarını atacağız.“ ifadelerini kullandı.

Deprem Bölgesine Ziyaret

Kurum, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada,deprem bölgesine ziyaret yapacaklarını söyledi.

"Çünkü asrın felaketinde asrın dayanışmasını gösteren aziz milletimize sözümüz var." ifadesini kullanan Kurum, Deprem Bölgesi Yeniden İnşa Toplantısını gerçekleştirdiklerini, cuma gününden itibaren Hatay, Kahramanmaraş ve Malatya'ya giderek sahada incelemelerde bulunacaklarını, vatandaşlarla bir araya geleceklerini açıkladı.

Eve giren yılan paniğe neden oldu Eve giren yılan paniğe neden oldu

Kurum, şunları kaydetti:"Depremden etkilenen tüm şehirlerimizde, sokak sokak, hane hane arı gibi çalışacağız. Allah'ın izni, devletimizin gücü, milletimizin duasıyla dün afet bölgelerinde şehirlerimizi nasıl yeniden ayağa kaldırdıysak aynı anlayışla deprem bölgesini de süratle ihya edeceğiz. Yaralarımızı tamamen sarana kadar, kötü günlerin izlerini silene kadar daima deprem bölgesinde olacağız. Hiçbir vatandaşımız mağdur olmayacak, kardeşlerimiz yeni yuvalarına en kısa sürede kavuşacak."

Haber: Gökhan Dökücü

Kaynak: ajans344.com