6 Şubat Kahramanmaraş merkezli deprem nedeniyle, OHAL ilan edilen illerde oturan üniversite öğrencilerinin ve o bölgede eğitime devam eden öğrencilerin, öğrenim ücreti ve katkı payının devlet tarafından ödenmesi kararı Resmi Gazete’de yayımlandı.

Resmi Gazete’nin 17 Kasım 2023 Cuma tarihli 32372 sayılı yayımında “Ailesi veya kendisi 8/2/2023 tarihli ve 6785 sayılı Cumhurbaşkanı Kararı ile olağanüstü hal ilan edilen illerde ikamet eden ve herhangi bir Devlet yükseköğretim kurumunda örgün öğretim programlarına devam eden önlisans ve lisans öğrencilerinin Olağanüstü hal ilan edilen illerdeki Devlet yükseköğretim kurumlarında örgün öğretim programlarına devam eden önlisans ve lisans öğrencilerinin, ödemeleri gereken ikinci öğretim öğrenim ücreti Devlet tarafından karşılanır” ifadelerine yer verildi.

Kahramanmaraş altın fiyatları ne kadar? 28 Kasım altın fiyatları Kahramanmaraş altın fiyatları ne kadar? 28 Kasım altın fiyatları

Söz konusu öğrencilerden 2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılı için ikinci öğretim öğrenim ücreti alınmış ise yükseköğretim kurumları tarafından öğrencilere iade edileceği vurgulandı.

Bunun yanında kararda, “2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılı Bahar Döneminde; ailesi veya kendisi Filistin'in Gazze şehrinde ikamet eden ve herhangi bir Devlet yükseköğretim kurumunda örgün öğretim programlarına devam eden önlisans ve lisans öğrencilerinin ödemeleri gereken öğrenim ücreti Devlet tarafından karşılanır” kararına da yer verildi.