Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, Kahramanmaraş’ta basın mensupları ile bir araya geldi.

Kahramanmaraş’ta soykırıma ‘Dur’ dendi Kahramanmaraş’ta soykırıma ‘Dur’ dendi

CHP Kahramanmaraş il ve ilçe teşkilatlarının da katıldığı basın toplantısında Öztunç, Kahramanmaraş’ın deprem bölgesi olmasına karşın çalışmaların yetersiz kaldığını söyledi.

Konuşmasında Öztunç şu ifadelere yer verdi.

Öztunç; "Depremin üzerinden aylar geçti halen orta hasarlı binaların sorunu çözülemedi. Kış aylarına gireceğiz vatandaşlar halen mağdur durumda, millet perişanlık içerisinde. Bu sorunu bir an önce çözün. Güçlendirmeye izin yok, başka bir şekilde çözüm bulalım o da yok. Bu sorun hakkında bir platform kuruldu ve açıklama yapacaklar. Malatya’da orta hasarlı binalar konusunda sorunlar çözüldü. Valilik ve yerel yönetimler bu konuyu ele aldı ve kamuoyu bir araya gelerek orta hasarlı binalar konusunda bir çözüm yolu buldu. Kahramanmaraş’ta ise bu sorun halen devam ediyor. Gelen gideni gerçekten aratıyor. Geçen dönemki milletvekillerine kızıyordum bu milletvekilleri daha kötü. TBMM’de konuşan yok. Zuhal Karakoç Dora ve İrfan Karatutlu’ya sözüm yok, onlar elinden gelenleri yapıyor, sözüm AK Parti milletvekillerine." dedi.

Öztunç son olarak şunları söyledi: "Orta hasarlı binaların sorunu bir an önce çözülmelidir. Ben Meclis’te bu konuyu gündeme getireceğim. Perşembe günü orta hasarlı binaların durumu ile alakalı vatandaşlar bir araya gelerek şehrimizde bir açıklama yapacaklar. Sakın ha sakın bu konuya engel olmaya kalkmasınlar."
Haber: Fatma TOPTAŞ