Ünlü sanatçı Davut Güloğlu'nun hayatı ve kariyeri hakkında detaylar merak ediliyor. Peki, Davut Güloğlu kimdir? Nereli, kaç yaşında ve hangi projelerde yer aldı? İşte detaylar...

Davut Güloğlu Kimdir?

Davut Güloğlu, 1 Ocak 1972 tarihinde Rize'nin Yenigüzel ilçesinde doğmuştur. Ailenin yedinci çocuğu olarak dünyaya gelen Güloğlu'nun çocukluğu Rize'de geçmiştir.

Kariyerinin Başlangıcı

İstanbul'a yerleştikten sonra ailesinin işleriyle ilgilenen Güloğlu, marketçilik yapmıştır. Bu dönemde müzik kurslarına katılarak beste yapmaya başlayan sanatçı, daha sonra düğün salonlarında şarkıcılık yapmıştır.

Müzik Kariyeri

Davut Güloğlu'nun müzik kariyeri 1998 yılında "Sarılsam da Olmayi Darılsam da Olmayi" adlı albümüyle başlamıştır. Özellikle "Nurcanım" albümüyle geniş kitlelere ulaşmış ve büyük bir başarı elde etmiştir.

TRT'nin yeni dizisi 'Mehmed: Fetihler Sultanı'nın galası yapıldı TRT'nin yeni dizisi 'Mehmed: Fetihler Sultanı'nın galası yapıldı

Oyunculuk Kariyeri

Güloğlu, müzik kariyerinin yanı sıra birçok dizi ve programda da yer almıştır. "Sev Kardeşim" dizisindeki performansıyla da dikkat çekmiştir.

Son Dönem Projeleri

Sanatçı, müzik kariyerine ara vermeden yeni projeler üretmeye devam etmektedir. Son olarak 2018'de "Hayat Devam Ediyor" adlı albümü ve 2020'de "Çareler de Çaresiz" adlı teklisi piyasaya sürülmüştür.

Kaynak: Haber Merkezi