6 Şubat depremlerinde eşini ve çocuklarını kaybeden, kendisi de enkazdan sağ kurtulan Beyza Altunbaş Uysal, yaşadığı büyük acıyı "Son Akşam Yemeği" adlı kitabında topladı. Uysal, depremin yıkıcı etkilerini ve ardından yaşananları kaleme alarak, hem kendi travmasını hafifletmeyi hem de bu tür felaketlerin unutulmaması gerektiğine dikkat çekmeyi amaçlıyor.

Depremin hemen ardından yardım ekipleri tarafından enkaz altından kurtarılan Uysal, ailesinin kaybının derin üzüntüsünü yaşıyor. Ancak, bu trajediyi yazıya dökerek acısını bir nebze olsun hafifletmeyi başardığını ifade ediyor. Uysal, kitabında deprem anını, sonrasında yaşananları ve ailesiyle geçirdiği son anları içtenlikle anlatıyor. Özellikle depremin hemen öncesinde ailecek yedikleri son akşam yemeğini detaylandırarak, kitabına bu ismi vermesinin nedenini açıklıyor.

Milletvekili Kirişçi: “Tomsuklu OSB Hayırlı Olsun” Milletvekili Kirişçi: “Tomsuklu OSB Hayırlı Olsun”

Uysal, kitabını yazma sürecinde yaşadığı zorlukları da dile getiriyor. "Her sayfada gözyaşlarıma hakim olamadım," diyor. "Ancak, bu kitabı yazmak, hem kayıplarımı anmak hem de benzer acılar yaşayan insanlara yalnız olmadıklarını hissettirmek için önemliydi."

"Son Akşam Yemeği," sadece bir felaketin kişisel hikayesini anlatmakla kalmıyor, aynı zamanda toplumsal bir farkındalık yaratmayı da hedefliyor. Uysal, kitabıyla deprem gerçeğine dikkat çekerek, toplumun bu tür felaketlere karşı daha hazırlıklı olması gerektiğini vurguluyor. Ayrıca, kitabın gelirinin bir kısmını depremzedeler için kurulan yardım fonlarına bağışlayacağını belirtti.

Haber: Metehan Nazlı

Editör: Sema Akçakale