Kahramanmaraş merkezli depremlerde ağır hasar alan Hatay’da asrın felaketinin yaraları eğitimle sarılıyor. Hatay’da 2024 LGS sınavında tüm soruları doğru yanıtlayarak tam puan alan 10 öğrenci, birinci olma başarısı gösterdi. Elde ettikleri başarıyla imkansızlıkları ve zorlukları hiçe sayan afetzede öğrenciler, takdir topladılar. Afetzede öğrencilerin başarısı kente moral oldu. Hatay Valisi Mustafa Masatlı, LGS’de birinci olan 10 öğrenciyi tablet ve çeşitli hediyelerle ödüllendirildi.

Antalya Akdeniz Üniversitesi’nde Yapay Zeka ve Veri Mühendisliği Bölümü açıldı Antalya Akdeniz Üniversitesi’nde Yapay Zeka ve Veri Mühendisliği Bölümü açıldı

Vali Masatlı, birinci olma başarısını gösteren öğrencilere aylık bin 500 TL burs vereceklerini belirterek, "Asırların depreminden sonra mutlu olduğumuz günlerden birisini yaşıyoruz. 8'inci ve 12'nci sınıfta öğrencilerimizin en büyük sınavı LGS ve YKS'dir. LGS sınavlarımızın sonuçları açıklandı. Türkiye'de 352 tam puan alan öğrenciden 10 tanesi Hatay'dan bunu başardı. Bundan dolayı çok mutluyuz. Bu yüzden öğrencilerimizi burada kabul ettik. Onların bu sevincine ortak olduk. Bütün bu zor şartlara rağmen öğrencilerimizin kararlılıkla çalışması, verilen dersleri ve ödevleri yapmaları sınavda başarılı olmaları böyle bir başarı ortaya çıktı. Öğrencilerimize aylık bin 500 TL burs vereceğiz" ifadelerini kullandı.
 

Editör: Sema Akçakale