Kahramanmaraş, 6 Şubat depremleriyle sarsıldığında, şehirde yaşanan yıkımın en fazla olduğu bölgelerden biri Hayrullah Mahallesi oldu. Bu depremlerin ardından uzun bir sessizlik yaşayan Kahramanmaraş Şazibey Halk Pazarı içerisindeki balık pazarı, kış sezonunun başlaması ve 1 Eylül itibarıyla sona eren avlanma yasağının sona ermesiyle birlikte yeniden canlandı.

Depremler sonrası sessizliğini bereketle değiştiren balık pazarı, denizlerin zenginliklerini tezgahlarına taşıdı. Hamsi, levrek, çupra, somon balığı ve alabalıklar, taze ve lezzetli bir şekilde vatandaşlara sunulmaya başlandı.


Kahramanmaraş Balıkçılar Derneği Başkanı İbrahim Sarı ise, "Kahramanmaraş'ta balık pazarı faaliyet gösteriyor. Balık pazarında hamsi, istavrit, gümüş balığı gibi deniz ürünleri bol bol bulunuyor. Bu sene denizlerimiz hamsi ile açıldı ve şu an en çok talep gören balık türü hamsi. Levrek, çupra, alabalık, somon balığı gibi çeşitler de mevcut. Depremler sonrası balık bolluğu arttı ve şimdi Kahramanmaraş'ta da bol bol balık tezgâhlarda." şeklinde konuştu.

Korsan taşımacılığında aylık kayıp 15 milyon TL Korsan taşımacılığında aylık kayıp 15 milyon TL

Kahramanmaraş balık pazarı, deniz ürünleriyle dolup taşıyor ve yerel halkın lezzetli balıkların tadını çıkarmasına olanak tanıyor.

Haber: Esra AKÇAKALE