DOĞAKA Yönetim Kurulu Başkanı Osmaniye Valisi Dr. Erdinç Yılmaz başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya, Kahramanmaraş Valisi Mükerrem Ünlüer, Hatay Valisi Mustafa Masatlı, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fırat Görgel, Osmaniye Belediye Başkanı İbrahim Çenet, Hatay Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Hayrettin Güngör, Kahramanmaraş Ticaret Odası Başkanı Mustafa Buluntu, Hatay Ticaret Odası Başkanı Devrim Murat Aksoy, DOĞAKA Genel Sekreteri Oğuz Alibekiroğlu, İl Koordinatörü Yusuf Köleli ve ajans yetkilileri katıldı.

Yaptığı açılış konuşmasında DOĞAKA’nın 2024 yılı Çalışma Programı çerçevesinde faaliyetlerine devam ettiğine değinen DOĞAKA Yönetim Kurulu Başkanı Osmaniye Valisi Erdinç Yılmaz, ajans olarak 6 Şubat 2023 tarihinde yaşanan deprem felaketinden bu yana şehirlerimizin yeniden imar ve ihya sürecine yönelik projelere ağırlık verdiklerini ve deprem öncesinde başlayan projelerin de tamamlanmasına yönelik çalışmalar yürüttüklerini ifade etti.

Bölgesel Kalkınma Odaklı Afet Eylem Programı ile genel bütçe ve uluslararası fon kaynaklarından temin edilen bütçelerle çeşitli projelerin hayata geçirildiğini vurgu yapan Vali Yılmaz, Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı, Cazibe Merkezlerinin Destekleme Programı, Üreten Şehirler Programı, Kurumsal Dönüşüm ve Sürdürülebilirlik Destek Programı kapsamında da onaylanan projelerin uygulamalarına devam edildiğini söyledi.

2025 yılı çalışma programı ve bütçe hazırlıklarının görüşülmesi ile devam eden toplantı, gündem maddelerinin değerlendirilmesi ile sona erdi.

Haber: Esra Akçakale

Kahramanmaraş’ta 'sarı kız örümceği' kabusu! Eve kadar girdi Kahramanmaraş’ta 'sarı kız örümceği' kabusu! Eve kadar girdi

Editör: Sema Akçakale