Kahramanmaraş’ta trafik kazası can aldı: Tır ile minibüsün feci kazası Kahramanmaraş’ta trafik kazası can aldı: Tır ile minibüsün feci kazası
Doğukent Yerinde Dönüşüm Ofisi'nde Ortak Projeler İçin Buluşma
Başkan Güngör, ziyarette Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay ile bir araya gelerek, yerinde dönüşüm çalışmalarında Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ile ortak bir iş birliği yürüttüklerini açıkladı.
Hedef: Dirençli ve Güvenli Bir Kahramanmaraş
Başkan Güngör, Doğukent'in tamamen yıkılmış ve eskiden kooperatif olan bir alanda gerçekleştirilen dönüşüm projelerinin hızlandırılması amacıyla Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ve Dulkadiroğlu Belediyesi ile iş birliği yaptıklarını belirtti. Kahramanmaraş'ın alt ve üst yapısını güçlendirerek daha dirençli bir şehir oluşturma çabalarının devam ettiğini ifade etti.
Sohbet ve Bilgi Alışverişi: Dönüşüm Ofisi Personeli ile Toplantı
Ziyarette, Doğukent Yerinde Dönüşüm Ofisi personelleriyle bir araya gelen Başkan Güngör, başvurular ve dönüşüm süreçleri hakkında bilgi aldı. Dulkadiroğlu ilçesindeki hasar ve zemin durumlarına dikkat çekerek, inşaat alanlarını koruma adına kat sayısını sınırladıklarını açıkladı.
Çözüm Odaklı İş Birliği: Hemşehrilerin Sorunlarına Hızlı Çözüm
Başkan Güngör, "Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ve Dulkadiroğlu Belediyemizle ortak bir çalışma yürütüyoruz. İnşallah hemşehrilerimizin sorunlarını kısa sürede çözüme kavuşturacağız" diyerek, yapılan iş birliğinin çözüm odaklı olduğunu vurguladı.
HABER:FATMA TOPTAŞ