Dulkadiroğlu’nda Yapılan Yatırımların Maliyeti 30 Milyon TL Dulkadiroğlu’nda Yapılan Yatırımların Maliyeti 30 Milyon TL

Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Mehmet Akpınar ve yönetimi, basın mensupları istişare ve değerlendirme toplantısında açıklamalarda bulundu.

Heyecan Bahçesi kafeteryasında gerçekleştirilen toplantıda belediyenin borcunu açıklayan Akpınar, 2024 yılının ilk 4 aydında belediyenin 10 milyon lira zararda olduğunu söyledi.             

“354 milyon lira borç devralmış bulunmaktayız”

Akpınar, “Dulkadiroğlu Belediyesi’nin 1 Nisan tarihli borç raporunu açıklıyoruz. Toplamda 353 milyon 795 bin lira, yani kısacası 354 milyon lira borç devralmış bulunmaktayız. Bu bizim bahanemiz değil, ticaret adamıyız ve esnaf belediyeciliği olarak başladık ve bu borcun üstesinden de geliriz. Şehrimizi de ayağa kaldırırız, yeni projelerimizi de yeni kaynaklarımızla Dulkadiroğlu’nu ayağa kaldıracağımıza inanıyoruz” dedi.

“120 firmaya toplam 75 milyon lira acil ödemesi gereken borç var”

Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Akpınar, “Kurumun şu an için toplam 354 milyon lira, yaklaşık da 120 firmaya toplam 75 milyon lira acil ödemesi gereken borcu bulunmaktadır. En kısa zamanda da bu borçları ödeyeceğiz, yeni kaynak alanları ve yeni projelerimizle yolumuza devam edeceğiz. 2024 yılı ilk 4 aylık dönemde aylık gelir 58 milyon lira, aylık gider 68 milyon liradır. Burada ortaya çıkan sonuç, aylık 10 milyon lira borç ile belediyeyi devralmış bulunmaktayız” diye konuştu.

Haber: Metehan Nazlı