Elbistan Belediye Başkanı Erkan Gürbüz, 1/1000 ölçekli uygulama imar planıyla ilgili olarak sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile görüş alışverişinde bulundu.

Elbistan Belediye Başkanı Erkan Gürbüz, şehrin planlama ve gelişimine katkı sağlamak amacıyla sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle bir araya geldi. Gürbüz, Elbistan'ın gelecekteki vizyonunu belirleyecek olan 1/1000 ölçekli uygulama imar planıyla ilgili görüş alışverişinde bulundu.

Toplantıda, şehirdeki altyapı, çevre düzenlemeleri, yeşil alanların korunması ve yeni yapılaşma alanları gibi konular ele alındı. Sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, kentteki ihtiyaçları ve öncelikleri dile getirerek, planlama sürecine katkıda bulundular.

Başkan Gürbüz, şehir halkının görüşlerini önemseyerek, katılımcı bir planlama anlayışıyla hareket ettiklerini belirtti. Toplantının sonunda, sivil toplum kuruluşlarıyla işbirliğini artırarak Elbistan'ın yaşanabilir bir şehir olması için çalışacaklarını vurguladı.

Elektrik akımına takılan işçi hayatını kaybetti Elektrik akımına takılan işçi hayatını kaybetti

Program hakkında sosyal medya hesabından açıklama yapan Gürbüz, “Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından 2024 Ocak meclisinde onaylanan 1/5000 ölçekli ilave ve revizyon Nazım İmar Planına uygun olarak hazırlanacak olan 1/1000 ölçekli Uygulama İmar planına ilişkin; STK temsilcilerimizle plan üzerinde görüşmelerde bulunduk” dedi.

Haber: Kamil Kazı

Editör: Sema Akçakale