Türkiye, yoğun kar yağışının etkisi altına girerken, birçok şehirde okulların tatil edilip edilmeyeceği merak konusu oldu. Özellikle Eskişehir'de, Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün sarı ve turuncu kodlu alarm yayınlamasıyla birlikte, okulların tatil olup olmayacağı gündemin en çok araştırılan konular arasında yer aldı.

Dilek Taşı dizisi Ömer Kutlu kimdir? Engin Yüksel kimdir, aslen nereli ve kaç yaşında? Dilek Taşı dizisi Ömer Kutlu kimdir? Engin Yüksel kimdir, aslen nereli ve kaç yaşında?

Eskişehir Halkı ve Eğitim Camiası Tedirgin
Sarı ve turuncu alarm verilen iller arasında bulunan Eskişehir'de, özellikle kırsal kesimlerde etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle yaşayanlar ve eğitim camiası, alınacak önlemleri merakla bekliyor. Eskişehir kent merkezinde kar yağışı olmasa da, dondurucu soğuklar devam ediyor. Bu durum, okulların kar yağışından ziyade olumsuz hava koşulları sebebiyle tatil edilebileceği ihtimalini gündeme getiriyor.

eskisehir-okullar-tatil-mi-yarin-okullar-tatil-mi

Resmi Açıklama Bekleniyor
Henüz resmi bir açıklama yapılmamış olsa da, diğer illerde okulların tatil edildiği haberleri gelmeye başladı. Eskişehir'de ise durum belirsizliğini koruyor. Eğitim camiası, öğrenci ve veliler, 20 Kasım'da Eskişehir'de okulların tatil edilip edilmeyeceğini öğrenmek için yetkili makamlardan gelecek açıklamaları bekliyor.

Diğer Şehirlerdeki Tatil Kararları
Zonguldak'ta 20 Kasım'da eğitime bir gün ara verilirken, İstanbul Şile'deki ilk ve orta dereceli okullar için de tatil kararı alındı. Türkiye genelindeki kararlar, yoğun kar yağışının etkilerini en aza indirmek ve güvenliği sağlamak amacıyla alınıyor. Eğitim camiası ve vatandaşlar, gelişmeleri yakından takip ederek tatil durumuyla ilgili güncel bilgilere ulaşmaya çalışıyor.