Psikolojinin gizemli dünyasında parlayan bir yıldız var: Esra Ezmeci. Kimdir, nereli, kaç yaşında? İşte sıradışı kariyerinin detayları ve başarı öyküsü...

Esra Ezmeci kimdir?

1 Ağustos 1986'da İstanbul'da doğan Uzman Klinik Psikolog Esra Ezmeci, İstanbul Haliç Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölümü'nü birincilikle tamamladı. Ardından İstanbul Haliç Üniversitesi'nde klinik psikoloji üzerine yüksek lisans yaparak adli bilimler doktorasına adım attı. Halen adli bilimler doktora eğitimine devam etmektedir. Ezmeci'nin 2015 yılında bir oğlu olduğu bilinmektedir.

Kakao fiyatları 3 ayda yüzde 200 arttı Kakao fiyatları 3 ayda yüzde 200 arttı

Kariyerindeki İzler

İstanbul Çapa Devlet Hastanesi Psikiyatri Bölümü'nde stajını tamamlayan Esra Ezmeci, uzun yıllar İstanbul Zeytinburnu Balıklı Rum Hastanesi'nde uzman klinik psikolog olarak hizmet verdi. Şu an, İstanbul Etiler'de kendi terapi merkezi olan TERAPİ EVRENİ'nde psikologluk yapmaktadır.

Çalışma Alanları ve Başarıları

Bağımlılık tedavisi, aile/ilişki/evlilik danışmanlığı, ergen psikolojisi ve bireysel danışmanlık gibi konularda uzmanlaşan Esra Ezmeci, kendi geliştirdiği geçmiş temizleme terapisi ile öne çıkmaktadır. Televizyon programlarına katılarak ve çeşitli mecralarda yazılar yazarak psikoloji alanında geniş kitlelere ulaşmıştır. Ayrıca, "Süt Lekesi", "Düştüğünde Kalkarsan Hayat Güzeldir" ve "Kararı Ben Veririm" gibi kitaplarıyla da tanınmaktadır.

Kaynak: Haber Merkezi