AK Parti Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak 31 Mart yerel seçimlerinde rakiplerini geride bırakan Fırat Görgel, oyların yüzde 41,87’sini alarak büyükşehir belediye başkanı seçilen Fırat Görgel, yayımladığı mesajda herkese teşekkür etti.

5 yıllık süreçte uyum ile çalışarak Kahramanmaraş’ı ayağa kaldırmaya söz veren Görgel, “Kahramanmaraş’ın bu yeni başlangıcında göstereceğimiz yeni azim ile hemşehrilerimizin gönüllerine dokunarak eser ve hizmet belediyeciliğini şehrimizin her bölgesinde hissettireceğiz” şeklinde konuştu.

Valilikten ‘Hak Sahipliği’ duyurusu Valilikten ‘Hak Sahipliği’ duyurusu

“Kendimizi Bu Şehre Vakfedeceğiz”

Görgel, “Niyet hayır, akıbet hayır diyerek çıktığımız mahalli idareler seçimlerinde sandıkların tamamı kapandı. 70 gündür devam eden kampanya sürecinde ilçe belediye başkan adaylarımız, Cumhur İttifakı ve bizler Kahramanmaraş’ın tüm yerlerinde vatandaşlarımızla hemhal olmaya, şehrimiz için hayal ettiğimiz projeleri anlatmaya ve gönüllere dokunmaya çalıştık. Sandıklardan bizlere verilen mesajları da aldık, gördük ki seçimin galibi demokrasidir. İnşallah bu süreçten sonra hemşehrilerimizin desteklerine mazhar olabilmek için üzerimize düşen sorumluluğun farkında olarak söz vermiş olduğumuz sözleri birer birer hayata geçireceğiz. Gece gündüz çalışarak, kendimizi bu şehre vakfedeceğiz. Kahramanmaraş’ın bu yeni başlangıcında göstereceğimiz yeni azim ile hemşehrilerimizin gönüllerine dokunarak eser ve hizmet belediyeciliğini şehrimizin her bölgesinde hissettireceğiz” dedi.

“Kahramanmaraş’ı Birlikte İhya Etmek İçin Uyumla Çalışacağız”

Seçilen diğer parti adaylarını tebrik eden ve onlarla uyumlu şekilde çalışacaklarını ifade eden Görgel, “Diğer parti adaylarının da başarıları için tebrik ediyor, ortak sevdamız olan Kahramanmaraş’ı birlikte ihya etmek için uyumla çalışacağımızı belirtmek istiyorum. Şahsıma bu görevi veren Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve bizlere desteğini esirgemeyen Cumhur İttifakı ortağımız MHP mensuplarına ve vatandaşlarıma şükranlarımı sunuyorum. Seçim sonuçlarının şehrimize hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

Güngör'den Görgel'e Tebrik Mesajı

Seçimler sonrası Hayrettin Güngör’den de Görgel’e tebrik mesajı geldi. Güngör, mesajında şu ifadelere yer verdi: “Aziz milletimizin teveccühü ile kahraman şehrimizin Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Fırat Görgel kardeşimi ve ilçe belediye başkanlarımızı tebrik ediyor, muvaffakiyetler diliyorum. Seçimlerin ülkemize ve Kahramanmaraş’ımıza hayırlı olmasını temenni ediyorum.”

Haber: Metehan Nazlı