Sosyal medya devi Instagram, hikayelerin 24 saat sınırlamasını aşarak, kullanıcılarına daha uzun süreli bir içerik deneyimi sunmak için adımlar atıyor.

Yeni özellikleri arasında yer alan "Haftam", hikayelerinizi bir hafta boyunca görünür kılma imkanı tanıyacak.

Şu anda beta sürümünde test edilen bu özellik, kullanıcıların içeriklerini daha geniş bir zaman diliminde paylaşmalarına olanak sağlıyor.

"Tiktok için acil tedbirler alınmalı" "Tiktok için acil tedbirler alınmalı"

"HAFTAM" ÖZELLİĞİ İLE DAHA UZUN SÜRELİ HİKAYELER

Bu yeni özellik, Instagram'ın hikaye seçeneklerine eklenen bir yenilik. Kullanıcılar, artık hikayelerini 24 saat yerine bir hafta boyunca görünür kılma seçeneğine sahip olacaklar. Böylece, takipçilerle etkileşimi artırabilir ve içeriklerini daha uzun süre boyunca paylaşabilirler.

instagram-stories

"HAFTAM" NASIL KULLANILIR?

"Haftam" özelliği, hikaye paylaşırken karşınıza çıkan bir seçenek olarak beliriyor. Hikaye paylaşım sürecinde, "Haftam" seçeneğini işaretleyerek hikayenizi bir hafta boyunca yayınlayabilirsiniz. Ayrıca, hikayenizi profilinizde gösteren simgenin altında "Haftam" etiketini görebileceksiniz.

BETA SÜRECİ VE RESMİ YAYIN TARİHİ

Şu anda beta aşamasında olan özellik, Instagram'ın beta programına katılarak denenilebilir. Ancak, beta sürümleri genellikle kararlı olmayabilir ve hatalar içerebilir. Bu yüzden dikkatli olmak faydalı olabilir. Resmi olarak ne zaman yayınlanacağı henüz kesinleşmiş değil. Instagram, birçok özelliği test ettiği için yeni özelliklerin ne zaman kullanıma sunulacağı belirsizliğini koruyor.

Bu yeni özellik, Instagram kullanıcıları için heyecan verici bir değişiklik sunarken, stabil bir şekilde kullanılabilir hale gelene kadar beta sürecindeki deneyimlerin değerlendirilmesi önem arz ediyor.