Sahipsiz hayvanlara ilişkin 4 bakanlığın yaptığı çalışma tamamlandı. "Sahipsiz hayvanlara" ilişkin düzenleme kapsamında 4 bakanlığın yaptığı çalışma, AK Parti Grup Başkanlığına teslim edildi. Pek çok vatandaş da söz konusu tasarının ne aşamada olduğunu ve ne zaman TBMM gündemine geleceğini merak ediyor.

Yaklaşık 10 gün sürmesi beklenen çalışmanın ardından, köpeklerin toplanma süreci, bakımlarının yapılması, kısırlaştırma, sahiplendirme konusunda teşvik sağlanmasıyla ilgili yol haritası belirlenecek, sahiplenilmeyen hayvanların uyutulması ve buna ilişkin uygulamalar masaya yatırılacak.

Kahramanmaraş Halkı ‘Sokak Hayvanları’ Yasası Hakkında Ne Diyor?

Sahipsiz hayvanlarla ilgili yasal düzenlemeye ilişkin taslağın AK Parti Meclis Grubuna gönderildi. Peki, bu konuda Kahramanmaraş halkı ne düşünüyor? İşte cevapları:

Bir vatandaş, “Yanlış bir karar. Onların da yaşamaya hakkı var, canlıların canına kıyamazsınız. Bakamıyorlarsa insanlara sahiplendirsinler” dedi.

Soyu yönelttiğimiz bir diğer vatandaş ise, “Ben çok yanlış buluyorum, öldürülmekten ziyade kısırlaştırılsa daha iyi olabilir. Ya da barınaklar genişletilebilir, yeni yerler yapılabilir” ifadelerini kullandı.

“İnsanlara saldırıp, olay çıkartan köpeklerin uyutulmasına karşı değilim. Çözüm önerisi ise kısırlaştırmak” şeklinde konuştu.

Haber: Mehmet Sepetci

Kahramanmaraş'ta AFAD Başkanı Okay Memiş Ziyareti Kahramanmaraş'ta AFAD Başkanı Okay Memiş Ziyareti

Editör: Sema Akçakale