Sabah saatlerinde parçalı bulutlu bir hava bekleniyor. Öğle saatlerine doğru bulutların azalmasıyla birlikte güneşli bir havaya geçiş olacak. Hava sıcaklıkları öğle saatlerinde 25-28 derece aralığında seyredecek. Akşam saatlerine doğru ise bulutların tekrar artması ve hafif rüzgarın etkisiyle hava biraz serinleyecek. Gece ise hava açık ve hafif rüzgarlı bir şekilde devam edecek.

Vatandaşların, gün içerisinde dışarıda vakit geçirmek isteyenler için ideal bir hava durumu oluşacağı ifade ediliyor. Özellikle açık hava etkinlikleri ve yürüyüşler için uygun bir gün olacağı öngörülüyor. Meteoroloji yetkilileri, akşam saatlerine doğru hafif rüzgarların etkili olabileceği uyarısında bulunarak, dışarıda bulunacak vatandaşların bu durumu göz önünde bulundurmaları gerektiğini vurguluyor.

KAHRAMANMARAŞ’TA 1 HAZİRAN CUMARTESİ GÜNÜ HAVA NASIL OLACAK?

Cumartesi günü saat 09.00 ile 12.00 arasında parçalı bulutlu havaların etkili olması bekleniyor. Ortalama sıcaklık değeri 29 derece, ortalama nem değeri yüzde 36 seviyesinde olacak. Maksimum rüzgar hızı ise 44 kilometre hız ile kuzeybatıdan esecek.

Saat 12.00 ile 15.00 arasında parçalı bulutlu havalar etkili olacak. Ortalama sıcaklık değeri 34 derece, ortalama nem değeri ise yüzde 27 seviyelerinde olacak. Maksimum rüzgar hızı ise 39 kilometre hız ile kuzeyden esecek.

Saat 15.00 ile 18.00 arasında parçalı bulutlu havaların etkisi sürecek. Ortalama sıcaklık değeri 32 derece, ortalama nem değeri ise yüzde 44 seviyelerinde olacak. Maksimum rüzgar hızı ise 37 kilometre hız ile batıdan esecek.

Saat 18.00 ile 21.00 arasında parçalı bulutlu havaların etkisi artacak. Ortalama sıcaklık değeri 23 derece, ortalama nem değeri ise yüzde 77 ile seviyesine ulaşacak. Maksimum rüzgar hızı ise 29 kilometre hız ile kuzeyden esecek.

Kahramanmaraş’ta milli maç heyecanı Kahramanmaraş’ta milli maç heyecanı

Saat 21.00 İle 24.00 arasında parçalı bulutlu havaların etkisi devam edecek. Ortalama sıcaklık değeri 19 derece, ortalama nem değeri ise yüzde 78 ile günün en yüksek seviyelerine ulaşacak. Maksimum rüzgar hızı ise 26 kilometre hız ile kuzeyden esecek.

Haber: Metehan Nazlı

Editör: Sema Akçakale