Kahramanmaraş’ta 10 Şubat Cumartesi 2024 tarihinde Kahramanmaraş'ta hava durumu şu şekilde özetlenebilir:

Genel olarak, Türkiye'nin birçok bölgesi gibi Kahramanmaraş'ta da hava sıcaklığında düşüş yaşanacak ve genellikle çok bulutlu, nem az ve hissedilir derecede soğuk havaların etkili olması bekleniyor.

Rüzgar genellikle kuzeyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

Bu bilgiler doğrultusunda, Kahramanmaraş'ta hava durumunun genel olarak mevsim normallerinin üzerinde sıcaklıklarla ve hafif rüzgarlarla karakterize edildiği söylenebilir. Özellikle kış mevsiminde bu tür hava koşulları, dış mekan aktiviteleri için uygun olabilir. Fakat her zaman güncel hava durumu tahminlerini kontrol etmek ve dışarı çıkmadan önce yerel hava durumu uyarılarına dikkat etmek önemlidir.

Milletvekili Mehmet Şahin: 28 Şubat zulmünü unutmadık, unutturmayacağız Milletvekili Mehmet Şahin: 28 Şubat zulmünü unutmadık, unutturmayacağız

KAHRAMANMARAŞ’TA 13 ŞUBAT SALI GÜNÜ HAVA NASIL OLACAK?

Salı günü saat 09.00 ile 12.00 arasında çok bulutlu havaların etkili olması bekleniyor. Ortalama sıcaklık değeri 10 derece, ortalama nem değeri yüzde 78 seviyesinde olacak. Maksimum rüzgar hızı ise 23 kilometre hız ile güneydoğudan esecek.

Saat 12.00 ile 15.00 arasında çok bulutlu havaların etkisi devam edecek. Ortalama sıcaklık değeri 12 derece, ortalama nem değeri ise yüzde 84 seviyelerinde olacak. Maksimum rüzgar hızı ise 22 kilometre hız ile doğudan esecek.

Saat 15.00 ile 18.00 arasında parçalı bulutlu havaların etkisi sürecek. Ortalama sıcaklık değeri 11 derece, ortalaman nem değeri ise yüzde 96 ile günün en yüksek seviyesine ulaşacak. Maksimum rüzgar hızı ise 23 kilometre hız ile batıdan esecek.

Saat 18.00 ile 21.00 arasında yağmurlu havaların etkisi sürecek. Ortalama sıcaklık değeri 9 derece, ortalama nem değeri ise yüzde 93 seviyelerinde olacak. Maksimum rüzgar hızı ise 28 kilometre hız ile güneybatıdan esecek.

Saat 21.00 İle 24.00 arasında yağmurlu havaların etkisi devam edecek. Ortalama sıcaklık değeri 10 derece, ortalama nem değeri ise yüzde 89 seviyelerinde olacak. Maksimum rüzgar hızı ise 31 kilometre hız ile doğudan esecek.

Metehan Nazlı