Sabah saatlerinde az bulutlu ve sıcak bir hava bekleniyor. Öğle saatlerine doğru bulutların azalmasıyla birlikte güneşli bir havaya geçiş olacak. Hava sıcaklıkları öğle saatlerinde 38-40 derece aralığında seyredecek. Akşam saatlerine doğru ise bulutların tekrar artması ve hafif rüzgarın etkisiyle hava biraz serinleyecek. Gece ise hava açık ve hafif rüzgarlı bir şekilde devam edecek.

Vatandaşların, gün içerisinde dışarıda vakit geçirmek isteyenler için sıcak bir hava durumu oluşacağı ifade ediliyor. Özellikle açık hava etkinlikleri ve yürüyüşler için uygun bir gün olacağı öngörülüyor. Meteoroloji yetkilileri, akşam saatlerine doğru hafif rüzgarların etkili olabileceği uyarısında bulunarak, dışarıda bulunacak vatandaşların bu durumu göz önünde bulundurmaları gerektiğini vurguluyor.

KAHRAMANMARAŞ’TA 2 TEMMUZ Salı GÜNÜ HAVA NASIL OLACAK?

Salı günü saat 09.00 ile 12.00 arasında az bulutlu havaların etkili olması bekleniyor. Ortalama sıcaklık değeri 31 derece, ortalama nem değeri yüzde 25 seviyesinde olacak. Maksimum rüzgar hızı ise 48 kilometre hız ile kuzeyden esecek.

Saat 12.00 ile 15.00 arasında az bulutlu ve sıcak havalar etkili olacak. Ortalama sıcaklık değeri 37 derece, ortalama nem değeri ise yüzde 18 seviyelerinde olacak. Maksimum rüzgar hızı ise 44 kilometre hız ile kuzeybatıdan esecek.

Saat 15.00 ile 18.00 arasında az bulutlu ve sıcak havaların etkisi sürecek. Ortalama sıcaklık değeri 36 derece, ortalama nem değeri ise yüzde 17 seviyelerinde olacak. Maksimum rüzgar hızı ise 44 kilometre hız ile kuzeybatıdan esecek.

Saat 18.00 ile 21.00 arasında az bulutlu havaların etkisi artacak. Ortalama sıcaklık değeri 24 derece, ortalama nem değeri ise yüzde 61 ile seviyesine ulaşacak. Maksimum rüzgar hızı ise 53 kilometre hız ile kuzeyden esecek.

Saat 21.00 İle 24.00 arasında parçalı bulutlu havaların etkisi devam edecek. Ortalama sıcaklık değeri 22 derece, ortalama nem değeri ise yüzde 74 ile günün en yüksek seviyelerine ulaşacak. Maksimum rüzgar hızı ise 30 kilometre hız ile kuzeybatıdan esecek.

Başkan Görgel, 15 Temmuz Şehidi Ergüven’in Ailesini Ziyaret Etti Başkan Görgel, 15 Temmuz Şehidi Ergüven’in Ailesini Ziyaret Etti

Haber: Metehan Nazlı

Editör: Sema Akçakale