Başkan Görgel, 15 Temmuz Şehidi Ergüven’in Ailesini Ziyaret Etti Başkan Görgel, 15 Temmuz Şehidi Ergüven’in Ailesini Ziyaret Etti

Sabah saatlerinde az bulutlu ve sıcak bir hava bekleniyor. Öğle saatlerine doğru bulutların azalmasıyla birlikte güneşli bir havaya geçiş olacak. Hava sıcaklıkları öğle saatlerinde 38-40 derece aralığında seyredecek. Akşam saatlerine doğru ise bulutların tekrar artması ve hafif rüzgarın etkisiyle hava biraz serinleyecek. Gece ise hava açık ve hafif rüzgarlı bir şekilde devam edecek.

Vatandaşların, gün içerisinde dışarıda vakit geçirmek isteyenler için sıcak bir hava durumu oluşacağı ifade ediliyor. Özellikle açık hava etkinlikleri ve yürüyüşler için uygun bir gün olacağı öngörülüyor. Meteoroloji yetkilileri, akşam saatlerine doğru hafif rüzgarların etkili olabileceği uyarısında bulunarak, dışarıda bulunacak vatandaşların bu durumu göz önünde bulundurmaları gerektiğini vurguluyor.

KAHRAMANMARAŞ’TA 23 HAZİRAN PAZAR GÜNÜ HAVA NASIL OLACAK?

Pazar günü saat 09.00 ile 12.00 arasında az bulutlu havaların etkili olması bekleniyor. Ortalama sıcaklık değeri 34 derece, ortalama nem değeri yüzde 26  seviyesinde olacak. Maksimum rüzgar hızı ise 27 kilometre hız ile güneybatıdan esecek.

Saat 12.00 ile 15.00 arasında az bulutlu ve sıcak havalar etkili olacak. Ortalama sıcaklık değeri 38 derece, ortalama nem değeri ise yüzde 33 seviyelerinde olacak. Maksimum rüzgar hızı ise 48 kilometre hız ile batıdan esecek.

Saat 15.00 ile 18.00 arasında az bulutlu ve sıcak havaların etkisi sürecek. Ortalama sıcaklık değeri 32 derece, ortalama nem değeri ise yüzde 55 seviyelerinde olacak. Maksimum rüzgar hızı ise 47 kilometre hız ile kuzeybatıdan esecek.

Saat 18.00 ile 21.00 arasında az bulutlu havaların etkisi artacak. Ortalama sıcaklık değeri 25 derece, ortalama nem değeri ise yüzde 78 ile seviyesine ulaşacak. Maksimum rüzgar hızı ise 30 kilometre hız ile kuzeybatıdan esecek.

Saat 21.00 İle 24.00 arasında parçalı bulutlu havaların etkisi devam edecek. Ortalama sıcaklık değeri 23 derece, ortalama nem değeri ise yüzde 86 ile günün en yüksek seviyelerine ulaşacak. Maksimum rüzgar hızı ise 29 kilometre hız ile kuzeybatıdan esecek.

Haber: Metehan Nazlı

Editör: Sema Akçakale