Sabah saatlerinde parçalı bulutlu bir hava bekleniyor. Öğle saatlerine doğru bulutların azalmasıyla birlikte güneşli bir havaya geçiş olacak. Hava sıcaklıkları öğle saatlerinde 25-28 derece aralığında seyredecek. Akşam saatlerine doğru ise bulutların tekrar artması ve hafif rüzgarın etkisiyle hava biraz serinleyecek. Gece ise hava açık ve hafif rüzgarlı bir şekilde devam edecek.

Vatandaşların, gün içerisinde dışarıda vakit geçirmek isteyenler için ideal bir hava durumu oluşacağı ifade ediliyor. Özellikle açık hava etkinlikleri ve yürüyüşler için uygun bir gün olacağı öngörülüyor. Meteoroloji yetkilileri, akşam saatlerine doğru hafif rüzgarların etkili olabileceği uyarısında bulunarak, dışarıda bulunacak vatandaşların bu durumu göz önünde bulundurmaları gerektiğini vurguluyor.

KAHRAMANMARAŞ’TA 29 MAYIS ÇARŞAMBA GÜNÜ HAVA NASIL OLACAK?

Çarşamba günü saat 09.00 ile 12.00 arasında parçalı bulutlu havaların etkili olması bekleniyor. Ortalama sıcaklık değeri 24 derece, ortalama nem değeri yüzde 42 seviyesinde olacak. Maksimum rüzgar hızı ise 22 kilometre hız ile güneybatıdan esecek.

Saat 12.00 ile 15.00 arasında parçalı bulutlu havalar etkili olacak. Ortalama sıcaklık değeri 31 derece, ortalama nem değeri ise yüzde 30 seviyelerinde olacak. Maksimum rüzgar hızı ise 25 kilometre hız ile güneybatıdan esecek.

Saat 15.00 ile 18.00 arasında parçalı bulutlu havaların etkisi sürecek. Ortalama sıcaklık değeri 26 derece, ortalama nem değeri ise yüzde 58 seviyelerinde olacak. Maksimum rüzgar hızı ise 33 kilometre hız ile kuzeybatıdan esecek.

Kahramanmaraş’ta servis aracı devrildi: Yaralılar var Kahramanmaraş’ta servis aracı devrildi: Yaralılar var

Saat 18.00 ile 21.00 arasında parçalı bulutlu havaların etkisi artacak. Ortalama sıcaklık değeri 18 derece, ortalama nem değeri ise yüzde 81 ile seviyesine ulaşacak. Maksimum rüzgar hızı ise 24 kilometre hız ile kuzeybatıdan esecek.

Saat 21.00 İle 24.00 arasında parçalı bulutlu havaların etkisi devam edecek. Ortalama sıcaklık değeri 17 derece, ortalama nem değeri ise yüzde 94 ile günün en yüksek seviyelerine ulaşacak. Maksimum rüzgar hızı ise 16 kilometre hız ile kuzeybatıdan esecek.

Haber: Metehan Nazlı

Editör: Sema Akçakale