Kahramanmaraş’ta 3 Mayıs Cuma 2024 tarihinde Kahramanmaraş'ta hava durumu şu şekilde özetlenebilir:

Genel olarak, Türkiye'nin birçok bölgesi gibi Kahramanmaraş'ta da hava sıcaklığında artışlar yaşanacak ve genellikle parçalı ve az bulutlu, nem fazla ve sıcak havaların etkili olması bekleniyor.

Rüzgar genellikle kuzeyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

Bu bilgiler doğrultusunda, Kahramanmaraş'ta hava durumunun genel olarak mevsim normallerinin üzerinde sıcaklıklarla ve hafif rüzgarlarla karakterize edildiği söylenebilir. Özellikle kış mevsiminde bu tür hava koşulları, dış mekan aktiviteleri için uygun olabilir. Fakat her zaman güncel hava durumu tahminlerini kontrol etmek ve dışarı çıkmadan önce yerel hava durumu uyarılarına dikkat etmek önemlidir.

KAHRAMANMARAŞ’TA 3 MAYIS CUMA GÜNÜ HAVA NASIL OLACAK?

Cuma günü saat 09.00 ile 12.00 arasında çok bulutlu havaların etkili olması bekleniyor. Ortalama sıcaklık değeri 20 derece, ortalama nem değeri yüzde 59 seviyesinde olacak. Maksimum rüzgar hızı ise 35 kilometre hız ile batıdan esecek.

Saat 12.00 ile 15.00 arasında çok bulutlu havalar etkili olacak. Ortalama sıcaklık değeri 25 derece, ortalama nem değeri ise yüzde 60 seviyelerinde olacak. Maksimum rüzgar hızı ise 40 kilometre hız ile batıdan esecek.

Saat 15.00 ile 18.00 arasında çok bulutlu ve yağışlı havaların etkisi sürecek. Ortalama sıcaklık değeri 20 derece, ortalama nem değeri ise yüzde 69 seviyelerinde olacak. Maksimum rüzgar hızı ise 37 kilometre hız ile batıdan esecek.

Saat 18.00 ile 21.00 arasında çok bulutlu ve yağışlı havaların etkisi artacak. Ortalama sıcaklık değeri 17 derece, ortalama nem değeri ise yüzde 89 ile seviyesine ulaşacak. Maksimum rüzgar hızı ise 32 kilometre hız ile kuzeyden esecek.

Saat 21.00 İle 24.00 arasında çok bulutlu ve yağışlı havaların etkisi devam edecek. Ortalama sıcaklık değeri 16 derece, ortalama nem değeri ise yüzde 92 ile günün en yüksek seviyelerine ulaşacak. Maksimum rüzgar hızı ise 22 kilometre hız ile kuzeyden esecek.

Haber: Metehan Nazlı

Kahramanmaraş’ın karayolu projeleri masaya yatırıldı Kahramanmaraş’ın karayolu projeleri masaya yatırıldı