Kahramanmaraş’ta 3 Nisan Çarşamba 2024 tarihinde Kahramanmaraş'ta hava durumu şu şekilde özetlenebilir:

Genel olarak, Türkiye'nin birçok bölgesi gibi Kahramanmaraş'ta da hava sıcaklığında artışlar yaşanacak ve genellikle parçalı ve az bulutlu, nem fazla ve sıcak havaların etkili olması bekleniyor.

Rüzgar genellikle kuzeyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

Bu bilgiler doğrultusunda, Kahramanmaraş'ta hava durumunun genel olarak mevsim normallerinin üzerinde sıcaklıklarla ve hafif rüzgarlarla karakterize edildiği söylenebilir. Özellikle kış mevsiminde bu tür hava koşulları, dış mekan aktiviteleri için uygun olabilir. Fakat her zaman güncel hava durumu tahminlerini kontrol etmek ve dışarı çıkmadan önce yerel hava durumu uyarılarına dikkat etmek önemlidir.

KAHRAMANMARAŞ’TA 3 NİSAN ÇARŞAMBA GÜNÜ HAVA NASIL OLACAK?

Çarşamba günü saat 09.00 ile 12.00 arasında az bulutlu havaların etkili olması bekleniyor. Ortalama sıcaklık değeri 23 derece, ortalama nem değeri yüzde 44 seviyesinde olacak. Maksimum rüzgar hızı ise 20 kilometre hız ile batıdan esecek.

Saat 12.00 ile 15.00 arasında az bulutlu havalar etkili olacak. Ortalama sıcaklık değeri 28 derece, ortalama nem değeri ise yüzde 33 seviyelerinde olacak. Maksimum rüzgar hızı ise 33 kilometre hız ile batıdan esecek.

Saat 15.00 ile 18.00 arasında az bulutlu havaların etkisi sürecek. Ortalama sıcaklık değeri 23 derece, ortalama nem değeri ise yüzde 62 seviyelerinde olacak. Maksimum rüzgar hızı ise 33 kilometre hız ile kuzeybatıdan esecek.

Kahramanmaraş hava durumu (17 Nisan Çarşamba) Kahramanmaraş hava durumu (17 Nisan Çarşamba)

Saat 18.00 ile 21.00 arasında az bulutlu ve yağışlı havaların etkisi artacak. Ortalama sıcaklık değeri 16 derece, ortalama nem değeri ise yüzde 73 ile seviyesine ulaşacak. Maksimum rüzgar hızı ise 23 kilometre hız ile kuzeybatıdan esecek.

Saat 21.00 İle 24.00 arasında az bulutlu havaların etkisi devam edecek. Ortalama sıcaklık değeri 15 derece, ortalama nem değeri ise yüzde 76 ile günün en yüksek seviyelerine ulaşacak. Maksimum rüzgar hızı ise 22 kilometre hız ile kuzeybatıdan esecek.

Haber: Metehan Nazlı