Sabah saatlerinde parçalı bulutlu bir hava bekleniyor. Öğle saatlerine doğru bulutların azalmasıyla birlikte güneşli bir havaya geçiş olacak. Hava sıcaklıkları öğle saatlerinde 25-28 derece aralığında seyredecek. Akşam saatlerine doğru ise bulutların tekrar artması ve hafif rüzgarın etkisiyle hava biraz serinleyecek. Gece ise hava açık ve hafif rüzgarlı bir şekilde devam edecek.

Vatandaşların, gün içerisinde dışarıda vakit geçirmek isteyenler için ideal bir hava durumu oluşacağı ifade ediliyor. Özellikle açık hava etkinlikleri ve yürüyüşler için uygun bir gün olacağı öngörülüyor. Meteoroloji yetkilileri, akşam saatlerine doğru hafif rüzgarların etkili olabileceği uyarısında bulunarak, dışarıda bulunacak vatandaşların bu durumu göz önünde bulundurmaları gerektiğini vurguluyor.

KAHRAMANMARAŞ’TA 30 MAYIS PERŞEMBE GÜNÜ HAVA NASIL OLACAK?

Perşembe günü saat 09.00 ile 12.00 arasında parçalı bulutlu havaların etkili olması bekleniyor. Ortalama sıcaklık değeri 25 derece, ortalama nem değeri yüzde 46 seviyesinde olacak. Maksimum rüzgar hızı ise 26 kilometre hız ile Batıdan esecek.

Saat 12.00 ile 15.00 arasında parçalı bulutlu havalar etkili olacak. Ortalama sıcaklık değeri 30 derece, ortalama nem değeri ise yüzde 43 seviyelerinde olacak. Maksimum rüzgar hızı ise 33 kilometre hız ile batıdan esecek.

Saat 15.00 ile 18.00 arasında parçalı bulutlu havaların etkisi sürecek. Ortalama sıcaklık değeri 26 derece, ortalama nem değeri ise yüzde 57 seviyelerinde olacak. Maksimum rüzgar hızı ise 37 kilometre hız ile kuzeybatıdan esecek.

Saat 18.00 ile 21.00 arasında parçalı bulutlu havaların etkisi artacak. Ortalama sıcaklık değeri 21 derece, ortalama nem değeri ise yüzde 82 ile seviyesine ulaşacak. Maksimum rüzgar hızı ise 34 kilometre hız ile kuzeybatıdan esecek.

Otomobil bariyerlere girdi: 4 yaralı Otomobil bariyerlere girdi: 4 yaralı

Saat 21.00 İle 24.00 arasında parçalı bulutlu havaların etkisi devam edecek. Ortalama sıcaklık değeri 19 derece, ortalama nem değeri ise yüzde 91 ile günün en yüksek seviyelerine ulaşacak. Maksimum rüzgar hızı ise 25 kilometre hız ile kuzeybatıdan esecek.

Haber: Metehan Nazlı

Editör: Sema Akçakale