Kahramanmaraş’ta 4 Nisan Perşembe 2024 tarihinde Kahramanmaraş'ta hava durumu şu şekilde özetlenebilir:

Genel olarak, Türkiye'nin birçok bölgesi gibi Kahramanmaraş'ta da hava sıcaklığında artışlar yaşanacak ve genellikle parçalı ve az bulutlu, nem fazla ve sıcak havaların etkili olması bekleniyor.

Kahramanmaraş hava durumu (17 Nisan Çarşamba) Kahramanmaraş hava durumu (17 Nisan Çarşamba)

Rüzgar genellikle kuzeyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

Bu bilgiler doğrultusunda, Kahramanmaraş'ta hava durumunun genel olarak mevsim normallerinin üzerinde sıcaklıklarla ve hafif rüzgarlarla karakterize edildiği söylenebilir. Özellikle kış mevsiminde bu tür hava koşulları, dış mekan aktiviteleri için uygun olabilir. Fakat her zaman güncel hava durumu tahminlerini kontrol etmek ve dışarı çıkmadan önce yerel hava durumu uyarılarına dikkat etmek önemlidir.

KAHRAMANMARAŞ’TA 4 NİSAN PERŞEMBE GÜNÜ HAVA NASIL OLACAK?

Perşembe günü saat 09.00 ile 12.00 arasında az bulutlu havaların etkili olması bekleniyor. Ortalama sıcaklık değeri 22 derece, ortalama nem değeri yüzde 50 seviyesinde olacak. Maksimum rüzgar hızı ise 22 kilometre hız ile batıdan esecek.

Saat 12.00 ile 15.00 arasında az bulutlu havalar etkili olacak. Ortalama sıcaklık değeri 26 derece, ortalama nem değeri ise yüzde 41 seviyelerinde olacak. Maksimum rüzgar hızı ise 33 kilometre hız ile batıdan esecek.

Saat 15.00 ile 18.00 arasında az bulutlu havaların etkisi sürecek. Ortalama sıcaklık değeri 21 derece, ortalama nem değeri ise yüzde 59 seviyelerinde olacak. Maksimum rüzgar hızı ise 33 kilometre hız ile kuzeybatıdan esecek.

Saat 18.00 ile 21.00 arasında az bulutlu ve yağışlı havaların etkisi artacak. Ortalama sıcaklık değeri 15 derece, ortalama nem değeri ise yüzde 74 ile seviyesine ulaşacak. Maksimum rüzgar hızı ise 22 kilometre hız ile kuzeybatıdan esecek.

Saat 21.00 İle 24.00 arasında az bulutlu havaların etkisi devam edecek. Ortalama sıcaklık değeri 13 derece, ortalama nem değeri ise yüzde 83 ile günün en yüksek seviyelerine ulaşacak. Maksimum rüzgar hızı ise 21 kilometre hız ile kuzeybatıdan esecek.

Haber: Metehan Nazlı