Kahramanmaraş’ta 5 Mayıs Pazar 2024 tarihinde Kahramanmaraş'ta hava durumu şu şekilde özetlenebilir:

Kahramanmaraş’ta TYP İşçilerinden Eylem Kahramanmaraş’ta TYP İşçilerinden Eylem

Genel olarak, Türkiye'nin birçok bölgesi gibi Kahramanmaraş'ta da hava sıcaklığında düşüşler yaşanacak ve genellikle çok bulutlu ve yağışlı, nem fazla ve ortalama sıcak havaların etkili olması bekleniyor.

Rüzgar genellikle kuzeyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

Bu bilgiler doğrultusunda, Kahramanmaraş'ta hava durumunun genel olarak mevsim normallerinin üzerinde sıcaklıklarla ve hafif rüzgarlarla karakterize edildiği söylenebilir. Özellikle kış mevsiminde bu tür hava koşulları, dış mekan aktiviteleri için uygun olabilir. Fakat her zaman güncel hava durumu tahminlerini kontrol etmek ve dışarı çıkmadan önce yerel hava durumu uyarılarına dikkat etmek önemlidir.

KAHRAMANMARAŞ’TA 5 MAYIS PAZAR GÜNÜ HAVA NASIL OLACAK?

Pazar günü saat 09.00 ile 12.00 arasında çok bulutlu ve yağışlı havaların etkili olması bekleniyor. Ortalama sıcaklık değeri 14 derece, ortalama nem değeri yüzde 84 seviyesinde olacak. Maksimum rüzgar hızı ise 33 kilometre hız ile doğudan esecek.

Saat 12.00 ile 15.00 arasında çok bulutlu ve yağışlı havalar etkili olacak. Ortalama sıcaklık değeri 20 derece, ortalama nem değeri ise yüzde 74 seviyelerinde olacak. Maksimum rüzgar hızı ise 21 kilometre hız ile batıdan esecek.

Saat 15.00 ile 18.00 arasında çok bulutlu ve yağışlı havaların etkisi sürecek. Ortalama sıcaklık değeri 16 derece, ortalama nem değeri ise yüzde 75 seviyelerinde olacak. Maksimum rüzgar hızı ise 23 kilometre hız ile kuzeybatıdan esecek.

Saat 18.00 ile 21.00 arasında çok bulutlu ve yağışlı havaların etkisi artacak. Ortalama sıcaklık değeri 13 derece, ortalama nem değeri ise yüzde 83 ile seviyesine ulaşacak. Maksimum rüzgar hızı ise 13 kilometre hız ile kuzeybatıdan esecek.

Saat 21.00 İle 24.00 arasında çok bulutlu ve yağışlı havaların etkisi devam edecek. Ortalama sıcaklık değeri 11 derece, ortalama nem değeri ise yüzde 85 ile günün en yüksek seviyelerine ulaşacak. Maksimum rüzgar hızı ise 10 kilometre hız ile güneybatıdan esecek.

Haber: Metehan Nazlı