Kahramanmaraş’ta 7 Mayıs Salı 2024 tarihinde Kahramanmaraş'ta hava durumu şu şekilde özetlenebilir:

Genel olarak, Türkiye'nin birçok bölgesi gibi Kahramanmaraş'ta da hava sıcaklığında düşüşler yaşanacak ve genellikle çok bulutlu ve yağışlı, nem fazla ve ortalama sıcak havaların etkili olması bekleniyor.

Rüzgar genellikle kuzeyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

"Eşit Masallar" Çocuklar İçin Özel Gösteri "Eşit Masallar" Çocuklar İçin Özel Gösteri

Bu bilgiler doğrultusunda, Kahramanmaraş'ta hava durumunun genel olarak mevsim normallerinin üzerinde sıcaklıklarla ve hafif rüzgarlarla karakterize edildiği söylenebilir. Özellikle kış mevsiminde bu tür hava koşulları, dış mekan aktiviteleri için uygun olabilir. Fakat her zaman güncel hava durumu tahminlerini kontrol etmek ve dışarı çıkmadan önce yerel hava durumu uyarılarına dikkat etmek önemlidir.

KAHRAMANMARAŞ’TA 7 MAYIS SALI GÜNÜ HAVA NASIL OLACAK?

Salı günü saat 09.00 ile 12.00 arasında çok bulutlu havaların etkili olması bekleniyor. Ortalama sıcaklık değeri 17 derece, ortalama nem değeri yüzde 44 seviyesinde olacak. Maksimum rüzgar hızı ise 32 kilometre hız ile kuzeybatıdan esecek.

Saat 12.00 ile 15.00 arasında çok bulutlu havalar etkili olacak. Ortalama sıcaklık değeri 23 derece, ortalama nem değeri ise yüzde 37 seviyelerinde olacak. Maksimum rüzgar hızı ise 33 kilometre hız ile kuzeybatıdan esecek.

Saat 15.00 ile 18.00 arasında parçalı bulutlu havaların etkisi sürecek. Ortalama sıcaklık değeri 20 derece, ortalama nem değeri ise yüzde 54 seviyelerinde olacak. Maksimum rüzgar hızı ise 40 kilometre hız ile batıdan esecek.

Saat 18.00 ile 21.00 arasında parçalı bulutlu havaların etkisi artacak. Ortalama sıcaklık değeri 12 derece, ortalama nem değeri ise yüzde 76 ile seviyesine ulaşacak. Maksimum rüzgar hızı ise 33 kilometre hız ile kuzeybatıdan esecek.

Saat 21.00 İle 24.00 arasında parçalı bulutlu havaların etkisi devam edecek. Ortalama sıcaklık değeri 11 derece, ortalama nem değeri ise yüzde 90 ile günün en yüksek seviyelerine ulaşacak. Maksimum rüzgar hızı ise 25 kilometre hız ile kuzeyden esecek.

Haber: Metehan Nazlı