KSÜ’de 6 Şubat Kahramanmaraş Afet Sempozyumu KSÜ’de 6 Şubat Kahramanmaraş Afet Sempozyumu

Kahramanmaraş’ta 7 Şubat Çarşmaba 2024 tarihinde Kahramanmaraş'ta hava durumu şu şekilde özetlenebilir:

Genel olarak, Türkiye'nin birçok bölgesi gibi Kahramanmaraş'ta da hava sıcaklığında düşüş yaşanacak ve genellikle az bulutlu, nem az ve hissedilir derecede soğuk havaların etkili olması bekleniyor.

Rüzgar genellikle kuzeyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

Bu bilgiler doğrultusunda, Kahramanmaraş'ta hava durumunun genel olarak mevsim normallerinin üzerinde sıcaklıklarla ve hafif rüzgarlarla karakterize edildiği söylenebilir. Özellikle kış mevsiminde bu tür hava koşulları, dış mekan aktiviteleri için uygun olabilir. Fakat her zaman güncel hava durumu tahminlerini kontrol etmek ve dışarı çıkmadan önce yerel hava durumu uyarılarına dikkat etmek önemlidir.

KAHRAMANMARAŞ’TA 7 ŞUBAT ÇARŞAMBA GÜNÜ HAVA NASIL OLACAK?

Çarşamba günü saat 09.00 ile 12.00 arasında çok bulutlu havaların etkili olması bekleniyor. Ortalama sıcaklık değeri 11 derece, ortalama nem değeri yüzde 71 seviyesinde olacak. Maksimum rüzgar hızı ise 19 kilometre hız ile kuzeyden esecek.

Saat 12.00 ile 15.00 arasında yağmurlu havalar etkili olacak. Ortalama sıcaklık değeri 14 derece, ortalama nem değeri ise yüzde 69 seviyelerinde olacak. Maksimum rüzgar hızı ise 19 kilometre hız ile kuzeyden esecek.

Saat 15.00 ile 18.00 arasında yağmurlu havaların etkisi devam edecek. Ortalama sıcaklık değeri 13 derece, ortalaman nem değeri ise yüzde 80 seviyelerinde olacak. Maksimum rüzgar hızı ise 16 kilometre hız ile kuzeydoğudan esecek.

Saat 18.00 ile 21.00 arasında yağmurlu havaların etkisi sürecek. Ortalama sıcaklık değeri 9 derece, ortalama nem değeri ise yüzde 86 ile günün en yüksek seviyesini görecek. Maksimum rüzgar hızı ise 13 kilometre hız ile güneydoğudan esecek.

Saat 21.00 İle 24.00 arasında yağmurlu havalar etkili olacak. Ortalama sıcaklık değeri 8 derece, ortalama nem değeri ise yüzde 86 seviyelerinde olacak. Maksimum rüzgar hızı ise 14 kilometre hız ile doğudan esecek.

Metehan Nazlı