Kahramanmaraş’ta 8 Şubat Perşembe 2024 tarihinde Kahramanmaraş'ta hava durumu şu şekilde özetlenebilir:

Genel olarak, Türkiye'nin birçok bölgesi gibi Kahramanmaraş'ta da hava sıcaklığında düşüş yaşanacak ve genellikle az bulutlu, nem az ve hissedilir derecede soğuk havaların etkili olması bekleniyor.

Rüzgar genellikle kuzeyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

Bu bilgiler doğrultusunda, Kahramanmaraş'ta hava durumunun genel olarak mevsim normallerinin üzerinde sıcaklıklarla ve hafif rüzgarlarla karakterize edildiği söylenebilir. Özellikle kış mevsiminde bu tür hava koşulları, dış mekan aktiviteleri için uygun olabilir. Fakat her zaman güncel hava durumu tahminlerini kontrol etmek ve dışarı çıkmadan önce yerel hava durumu uyarılarına dikkat etmek önemlidir.

KAHRAMANMARAŞ’TA 8 ŞUBAT PERŞEMBE GÜNÜ HAVA NASIL OLACAK?

Perşembe günü saat 09.00 ile 12.00 arasında çok bulutlu havaların etkili olması bekleniyor. Ortalama sıcaklık değeri 9 derece, ortalama nem değeri yüzde 85 seviyesinde olacak. Maksimum rüzgar hızı ise 23 kilometre hız ile güneyden esecek.

Saat 12.00 ile 15.00 arasında yağmurlu havalar etkili olacak. Ortalama sıcaklık değeri 11 derece, ortalama nem değeri ise yüzde 84 seviyelerinde olacak. Maksimum rüzgar hızı ise 22 kilometre hız ile güneyden esecek.

Saat 15.00 ile 18.00 arasında yağmurlu havaların etkisi devam edecek. Ortalama sıcaklık değeri 10 derece, ortalaman nem değeri ise yüzde 95 seviyelerinde olacak. Maksimum rüzgar hızı ise 21 kilometre hız ile güneyden esecek.

Saat 18.00 ile 21.00 arasında çok bulutlu havalar etkili olacak. Ortalama sıcaklık değeri 9 derece, ortalama nem değeri ise yüzde 96 ile günün en yüksek seviyesini görecek. Maksimum rüzgar hızı ise 15 kilometre hız ile güneydoğudan esecek.

Saat 21.00 İle 24.00 arasında çok bulutlu havaların etkisi sürecek. Ortalama sıcaklık değeri 9 derece, ortalama nem değeri ise yüzde 95 seviyelerinde olacak. Maksimum rüzgar hızı ise 18 kilometre hız ile güneydoğudan esecek.

Dulkadiroğlu’nda ağaç katliamı Dulkadiroğlu’nda ağaç katliamı

Metehan Nazlı