Devlet arşivlerinde adına 1839'dan itibaren rastlanan Jandarma Teşkilatı, vatandaşların huzur ve güvenliğini sağlamak amacıyla 185 yıldır gece gündüz görev yapıyor.

Ülkenin asayiş ve daha birçok alanında hizmet veren Jandarma Teşkilatı, 185’inci yaşını kutluyor.

AK Parti ve MHP Kahramanmaraş Milletvekilleri de Jandarma’nın kuruluş yıldönümünü unutmadı ve sosyal medya hesaplarından mesaj yayımladı.

AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Vahit Kirişci, mesajında “Ülkemizin dört bir yanında fedakarca görev yapan Jandarma Genel Komutanlığımızın 185. kuruluş yıl dönümünü tebrik ediyorum. Şanlı tarihimiz boyunca, yurdun bir karış toprağı için şehit düşen kahramanlarımıza Allah’tan rahmet diliyor, gazilerimize şükranlarımı sunuyorum” ifadelerini kullandı.

30 yıllık terzi kardeşler, mesailerini konteyner iş yerinde sürdürüyorlar 30 yıllık terzi kardeşler, mesailerini konteyner iş yerinde sürdürüyorlar

AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Mehmet Şahin ise “Aziz milletimizin huzur ve güveninin teminatı Jandarma Teşkilatımızın 185'inci kuruluş yıl dönümünü kutluyorum. Büyük bir özveri ve gayretle görevlerini ifa eden Jandarma personelimize kolaylıklar diliyorum” mesajını paylaştı.

MHP Kahramanmaraş Milletvekili Zuhal Karakoç Dora ise, “Jandarma Teşkilatımızın 185. Kuruluş Yıl Dönümü Kutlu Olsun” mesajını yayımladı.

Haber: Metehan Nazlı


 

Editör: Sema Akçakale