Kahramanmaraş Depremzedelerine 18 Milyon Lira Eğitim Kalkanı Kahramanmaraş Depremzedelerine 18 Milyon Lira Eğitim Kalkanı
26 yıl önce hayatını kaybeden Ali Kurtul'un anısını canlı tutmak için, Ali Kurtul İstiklal İlkokulu adını taşıyacak olan bu okul, Dulkadiroğlu ilçesinde inşa edilecek.
"Eğitime Yüzde Yüz Destek Kampanyası" kapsamında gerçekleşen bu işbirliği, Kahramanmaraş Valiliği ve İl Millî Eğitim Müdürlüğü ile Kurteks Tekstil arasında yapıldı. 16 derslikli ilkokul, bölgedeki eğitim standartlarını yükselterek öğrencilere daha iyi bir eğitim fırsatı sunmayı amaçlıyor.
Protokol imza töreninde, Vali Mükerrem Ünlüer, hayırsever aile ve İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Kahraman hazır bulundu. İmza töreni sonrasında Vali Ünlüer, Hacı İsmail Kurtul'a eğitime yaptığı büyük katkı için teşekkür etti ve Ali Kurtul İstiklal İlkokulu'nun bölgeye ve öğrencilere hayırlı olmasını diledi.
Hayırsever Kurtul ailesi de Vali Ünlüer'e teşekkür ederek, okulun ilçeye ve öğrencilere büyük fayda sağlamasını ümit etti. Ali Kurtul İstiklal İlkokulu, bölgedeki eğitim kalitesini artırmak için önemli bir adım olacak.