Dulkadiroğlu İlçe Müftülüğü, Kahramanmaraş'ta duyarlılık ve yardımlaşma ruhunu en güzel şekilde yansıtan anlamlı bir etkinliğe imza attı. İlçe müftülüğü tarafından düzenlenen bu program, Türk Diyanet Vakfı’na bağlı ev hanımlarını bir araya getirerek Filistin'e yardım eli uzatma amacını taşıdı.

Toplamda Vakfa bağlı 150 ev hanımının katıldığı bu özel etkinlikte, 30 ev hanımı maharetleriyle bazlama açarken, diğer 10 ev hanımı bu bazlamaları pişirmek için görev aldı. Açılan bazlamaların harika kokusu, etkinliği ziyaret eden herkesi cezbetti. Hem dayanışma hem de lezzetin buluştuğu bu etkinlik, Merve Camii ve Kuran kursunda gerçekleştirildi.

Bu özel etkinliğin amacı sadece lezzetli bazlamaları üretmek değildi. Pişirilen bazlamalar, Dulkadiroğlu İlçesi'ndeki bütün camilere gönderilerek satışa sunuldu. Elde edilen gelirler ise Diyanet Vakfı adına toplandı. Bu güzel inisiyatif, yardımsever insanların desteğiyle Filistin'e ulaşacak.

Dulkadiroğlu İlçe Müftülüğü ekiplerince toplanan gelirler, Filistin'e gönderilecek. Bu yardım, Filistin halkının ihtiyaçlarına katkı sağlayarak, onların yanında olduğumuzu gösterme amacını taşıyor. Şuan için toplanan para ise 100 bin lira civarında.

Konuyla ilgili ajans344.com’a açıklamalarda bulunan Dulkadiroğlu ilçe müftüsü Ali Canbolat, “Filistin’deki dramı hepimiz biliyoruz. Dünya bu duruma sessiz. Bizlerde ilçe müftülüğü olarak ne yapabiliriz diye düşünürken, bazlama etkinliğini organize etmek istedik. Burada gönüllü ev hanımları bir nebze olsun oradaki Müslüman kardeşlerimize destek olmak maksadı ile bazlama üretiyorlar. Oradaki kardeşlerimizin maddi manevi yanında olmak istiyoruz. Etkinlikte emeği geçen herkese teşekkür ederim. Allah Filistinli kardeşlerimizin yardımcısı olsun” dedi.

Dulkadiroğlu Gençlik Merkezi'nden Kadınlara Girişimcilik Kursu Dulkadiroğlu Gençlik Merkezi'nden Kadınlara Girişimcilik Kursu

Bu anlamlı etkinlik, sadece lezzetli bazlama tadını değil, aynı zamanda insani değerlere verilen önemi de vurguluyor. Dulkadiroğlu İlçe Müftülüğü‘nün düzenlediği bu program, yardımseverlik ve dayanışma duygularının toplumun her kesiminde olduğunu gösteriyor. Filistin'e gönderilen yardımlar, ihtiyaç sahiplerine umut olacak.

Haber: Fatma TOPTAŞ

Kaynak: ajans344.com