Kahramanmaraş’ın Onikişubat İlçesi Altunbaşlar Sitesi depremde ağır hasar aldı ve sonrasında yıkıldı. Ancak binanın B Bloğunda yaşanan elektrik karmaşası hala çözülemedi. Bina sakinlerinden Seval Ünlü’nün açıklamasına göre iki yıl önce değiştirilen ve yeni takılan elektronik sayaçlar yanlış bağlandı. Uzun süren karışıklığın elektrik kesiminden sonra ortaya çıktığını belirten Ünlü iki yıl boyunca başkasının faturasını ödediğini durumu gerekli mercilere bildirdiğini ancak durumun değişmediğini ifade etti.

İbrahim Sarıpınar Piri Reis Mahalle Muhtarlığına aday oldu İbrahim Sarıpınar Piri Reis Mahalle Muhtarlığına aday oldu

Sayaç değiştirme işleminden sonra tarafınca ödenen elektrik faturalarının normalden yüksek gelmeye başladığını söyleyen Ünlü; “6 Şubat depreminden önce ikamet ettiğim dairede tüm faturalarım düzenli ödenmesine rağmen elektrik kesilmiş, nedenini anlamak için Akedaş A.Ş‘yi aramam sonucunda aslında elektriği kesilmesi gereken dairenin üst kat olduğu, fakat sayaç bağlatışındaki hata nedeniyle benim dairemin elektriğinin kesildiği ortaya çıkmıştır. Akabinde AKEDAŞ A.Ş’ye durumu izah eden ve sorunun çözülmesine ilişkin bir dilekçe yazarak başvuruda bulunduk. Kontrol için gelen ekip 6.ve7. kattaki son 4 dairenin sayaç bağlantılarının yanlış yapıldığını ve sayaçların farklı dairelere tanımlandığını söyledi. Yani uzun süredir 6.ve 7. Kattaki dairelerin birbirlerinin faturalarını ödemekte olduğu anlaşılmıştır.” Dedi.

“Mağduriyetimiz giderilmedi”

Yaşadıkları mağduriyetin bir türlü giderilemediğini belirten Ünlü şunları kaydetti; “Yine AKEDAŞ A.Ş’ye başvurarak fazladan ödediğimiz faturalardan dolayı mahsuplaşma talep edip, fazladan ödediğimiz miktarın tarafımıza iadesini talep ettik. Bu başvuru dilekçemiz kurum kayıtlarında mevcuttur. 6 Şubat Depreminin yaşanması nedeniyle kurum tarafından herhangi bir işlem yapılmamış, daha sonrasında bilgi almak için müracaat ettiğimizde ise ikamet ettiğimiz binanın ağır hasarlı olması nedeniyle herhangi bir işlem yapamayacaklarını söylemişlerdir.  Üstelik daha önce kontrol için gelen ekibin de kendilerine bilgi vermediğini, bu kontrolün kayıtlarda görünmediğini dolayısıyla mağduriyetimizi gideremeyeceklerini ifade etmişlerdir.

Kuruma yaptığımız başvuru ve neticesinde ekibin kontrole geldiğine apartman sakinleri şahittir. Üstelik gelen ekibin de tespit edilip bu hususta bilgi alınması sağlanabilir. Fakat AKEDAŞ A.Ş yetkilileri tamamıyla kendi hataları olmasına rağmen hiçbir şekilde çözüme yanaşmayarak mağduriyetimizi gidermemişlerdir. Tüm bu nedenlerden dolayı mağduriyetimizin giderilmesi ve tarafımızca fazladan ödenene fatura bedellerinin tespitiyle tarafımıza iadesi için işbu şikayet dilekçesini yazma zarureti hasıl olmuştur.”