Ambulansta dahi çocuğunu kucağından indirmedi Ambulansta dahi çocuğunu kucağından indirmedi

Mersin Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, kentin dört bir noktasına kurulan Eğitim ve Öğretimi Destekleme Kurs Merkezleri ile Mersin’de yaşayan her öğrencinin eğitim-öğretim hayatına katkı sağlanırken, YKS sınavında da öğrencilere destek verildi.

Bu kapsamda, Büyükşehir Belediyesi ekipleri, Silifke ilçesinde kimliğini evde unutan bir öğrenciyi sınava yetiştirdi. Silifke Eğitim ve Öğretimi Destekleme Kurs Merkezi’ne giden ve heyecandan kimliğini evinde unutan Neslihan Yenen’in imdadına kurs merkezi öğretmenleri yetişti. Öğrencinin sınavını kaçırmaması için ellerinden geleni yapan ekipler, Yenen’in sınavının iyi geçtiğini duyana kadar kapıda bekledi.

Kimlik kartını evde unutan Neslihan Yenen, Büyükşehir Belediyesi öğretmenlerinin yardımına koştuğunu söyledi. Eve gidip geldiklerini ve öğretmenlerin kendisini sınava yetiştirdiği belirten Yenen, “Sadece sınav öncesinde değil sınav anında da yanımda olan Silifke Eğitim ve Öğretimi Destekleme Kurs Merkezleri öğretmenlerine ve Başkan Vahap Seçer’e teşekkür ederim” dedi.

Kaynak: İHA

Editör: Sema Akçakale