Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, şehir genelinde altyapıdan temizliğe, üstyapıdan ulaşıma kadar birçok alanda aktif bir şekilde çalışmalarını sürdürüyor. Ancak kış ayları, hava olayları nedeniyle bazı aksamalara yol açabileceği için belediye, kışa daha iyi hazırlanmak amacıyla Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM) öncülüğünde önemli bir toplantı düzenledi. İtfaiye Daire Başkanlığı Toplantı Salonu'nda gerçekleşen bu toplantıya, Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, İl Jandarma Komutanlığı, İl Emniyet Müdürlüğü, ilçe belediyeleri, AFAD ve diğer paydaş kurum temsilcileri katıldı.

TOKİ Başkanı ve Azeri yetkili 'Azerbaycan Mahallesi' inşaat alanında incelemede bulundu TOKİ Başkanı ve Azeri yetkili 'Azerbaycan Mahallesi' inşaat alanında incelemede bulundu

Toplantıda, kış aylarında ortaya çıkabilecek olası sorunlar önceden tespit edilerek bunlara karşı alınması gereken önlemler ele alındı. Ayrıca, olası aşırı yağışlar sonucu ortaya çıkabilecek olumsuz durumlar için hızlı ve etkin müdahale planları üzerine görüşmeler yapıldı. Ayrıca, kar yağışı ve buzlanma durumlarında gerekli kar küreme ve solüsyon uygulamaları için ekiplerin ve araçların konuşlandırılacağı bölgeler üzerinde kararlar alındı.

Toplantı sırasında İtfaiye Daire Başkanlığı tarafından sunum gerçekleştirilerek 410 personel, 80 araç, 42 dalgıç pompa ve 42 jeneratörle her türlü olumsuz duruma karşı hazırlıkların tamamlandığı vurgulandı. Kahramanmaraş'ın kış aylarına daha güvenli bir şekilde girmesi ve şehirde olası sorunların minimize edilmesi hedeflendi.

HABER:FATMA TOPTAŞ