AK Parti Kahramanmaraş İl Binasında LGS sonuçlarını değerlendiren Milletvekili Debgici, LGS sınavlarında Kahramanmaraş’ta 6 tane Türkiye birincisi çıktığını ifade etti.

Sadece LGS şampiyonlarının değil, tüm öğrencilerin zorlu bir süreçten geçtiğini ifade eden Debgici, “Tüm öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Deprem sonrası 64 bine yakın öğrencimiz aileleri ile birlikte şehir dışına nakillerini aldırmışlardı. 2023-2024 Eğitim ve Öğrenim yılının hemen başında yani Eylül ayında 60’in üzerinde kardeşimiz aileleri ile birlikte tekrardan topraklarına döndüler ve eğitimlerine burada devam ettiler. Okullarımız da çok fazla yıkım almıştı, Türkoğlu’nda tabiri caizse okul kalmadı. Ama bakanlığımız bunların ihalelerini çıktı ve yapıyor” ifadelerini kullandı.

Debgici, “LGS sınavı açıklandı, 6 tane birincimiz var, kardeşimizin bir tanesi de Ebrar Siteleri’nde çok sayıda yakınını kaybeden bir kardeşimiz. Bu evlatlarımızın gösterdiği çok büyük bir azim ve gayret. Kolay değil, bundan sonraki süreçte de okul zamanlarında başarılı olurlar. Gözümüz şimdi üniversite sınav sonuçlarında orada da inşallah aynı başarıyı elde ederiz. Onlar çalıştıkça bizim daha çok çalışmamız gerektiği hasıl oluyor” dedi.

Kahramanmaraş Jandarmasından ‘Emniyet Kemeri’ denetimi Kahramanmaraş Jandarmasından ‘Emniyet Kemeri’ denetimi

Haber: Metehan Nazlı

Editör: Sema Akçakale