Endonezya Parlamentosu Denizcilik Konularından Sorumlu Komisyonu Özel Komitesi, Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni (TBMM) ziyaret etti. Ziyaret kapsamında, Endonezya'nın denizcilik alanındaki deneyimlerini paylaşmak ve işbirliği imkanlarını değerlendirmek amacıyla TBMM yetkilileriyle görüşmeler gerçekleştirildi.

Ziyaret sırasında AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Mehmet Şahin de hazır bulundu ve Endonezya Parlamentosu heyetiyle yapılan görüşmelere katıldı. Şahin, Türkiye'nin denizcilik sektöründeki gelişmelerini ve gelecek planlarını paylaşarak, karşılıklı işbirliği olanaklarını değerlendirdi.

Milletvekili Şahin: İran rejimi kazanın nedenini biliyor Milletvekili Şahin: İran rejimi kazanın nedenini biliyor

Görüşme hakkında sosyal medya hesabı X’te paylaşım yapan Milletvekili Mehmet Şahin, “İçişleri Komisyonu Başkanımız Sn. Süleyman Soylu'nun başkanlığında, Endonezya Parlamentosu Denizcilik konularından sorumlu Komisyonu Özel Komitesinden değerli Milletvekillerini Gazi Meclisimizde ağırladık. Güvenlik başta olmak üzere, denizcilik, ticaret ve turizm alanında iki dost ve stratejik ortak olarak işbirliğini en üst seviyelere çıkarmak için birlikte çalışacağız” diye konuştu.

TBMM yetkilileri ve Endonezya Parlamentosu Denizcilik Komitesi üyeleri arasındaki bu önemli ziyaret, denizcilik alanında bilgi ve tecrübe paylaşımını artırmayı hedefliyor ve Türkiye ile Endonezya arasındaki işbirliğini güçlendirmeyi amaçlıyor.

Haber: Esra Akçakale