AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Mehmet Şahin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Özgür Özel ile yaptığı görüşmeyi yorumladı.

Erdoğan ile Özel görüşmesinin toplumda olumlu karşılandığını ifade eden Şahin, “ “Görüşme başlı başına bir değer taşıyor, aslında görüşmemeleri bir haber olması lazım. Demokratik bir siyasetin içerisinde görüşmemeleri haber olması gerekirken, görüşmeleri haber oluyor. Siyasetin normalleşmesi biraz anormal gibi gözükür, bu olunca herkes ne oluyor tartışmasına çıktı. Yerel seçimden sonra siyaset ve CHP’nin yeni yönetiminin Özgür Özel’in yeni politika yaklaşımının ortaya çıkmasının ve buna da Cumhurbaşkanımızın da olumlu bakması iktidar partisi ile CHP arasında bir yumuşamaya neden oldu. Toplumda olumlu karşılandığı görülünce diğer siyasi partiler de olumlu yaklaştılar” dedi.

“CHP içerisinden hoşnut olmayanlar var”

Görüşmenin CHP içerisinde hoş karşılamayan kesimin olduğunu ifade eden Şahin, “Bu görüşmede Cumhur İttifakı içerisinden rahatsız olanı ben görmedim. Bu görüşmeyi olumlu görmeyenler de genellikle gerginlikten beslenenler ve bu görüşmeyi CHP içerisinden hoşnut olmayanlar var. Hiç olmazsa insanlar 14 yıldır siyaset ile başarılı olmazsa deneyim kazanırlar. Özgür Özel’in kendisini siyasette var etme, kalıcı kılma girişimi olarak görenlerin bu işten rahatsız olduğunu düşünüyorum. Bu görüşmeden sadece Kemal Kılıçdaroğlu rahatsız değil, bence İmamoğlu ve çevresinin de bu görüşmeden rahatsız olduğu gözüküyor” diye konuştu.

“Özgür Özel’in düşük profilli bir siyasetçi olmalarını istiyorlar”

CHP Lideri Özel’in attığı adımların koltuğunu sağlamlaştırdığını söyleyen Milletvekili Şahin, “Özgür Özel, benim beklediğimden daha rasyonel adımlar atıyor. Bugün yerel seçimlerden başarılı bir şekilde çıkmış bir partinin genel başkanı sonuçta ve bu da kendisine iyi bir artı yazdı. Ondan sonraki süreçte siyasette yumuşamada kapı aralaması ve bunu yürütmesi CHP içerisinde Özgür Özel’i genel başkanlık koltuğunda yerini sağlamlaştırdı. Bu görüşmeden rahatsız olanlar Özgür Özel’in düşük profilli bir siyasetçi olmalarını istiyorlar. Siyasette yumuşama her anlamda birleşme anlamına gelmez, yumuşa; görüşebilme, selamlaşabilme, el sıkışabilme anlamına gelir” ifadelerini kullandı.

Milletvekili Şahin: İran rejimi kazanın nedenini biliyor Milletvekili Şahin: İran rejimi kazanın nedenini biliyor

Haber: Metehan Nazlı