AK parti Kahramanmaraş Milletvekili Prof. Dr. Mehmet Şahin, İsrail ve Mısır arasında Refah krizi ve Sisi’den Netanyahu’ya Camp David resti konusunda katıldığı bir canlı yayın kanalında önemli açıklamalarda bulundu.

Milletvekili Şahin, “Bu soykırımın ilk başladığında haftalarca konuştuk. Aslında gelinen nokta bizim doğru yerden baktığımızı göstermiş oldu. Bunların amacı 1948’ten itibaren genişlemek olarak ilerlediklerini görürsünüz. Gazze’deki insanların ilk defa yerlerinden edildiği anlaşılmasın bunlar zaten işgal edilip başka yerlere gelen insanlar. Sıkışıp kaldığınız yerde dünyanın görebileceği en büyük soykırıma uğruyorsunuz. Çıkışı olmayan bir yer, 127 günde 30 bine yakın insan katledilmiş. İsrail’in yaptığı şeyin Hamas ile bir alakası yok ve dünya da bunu biliyor. Coğrafyayı tamamen temizlemek, coğrafyayı işgal etmek aynı zamanda Gazze’nin karasuları ve bölgelerini de tamamen kendi kontrolüne geçirmek” dedi.

Şahin, “Bugün Refah Sınır Kapısı’nın yüksek tellerle tamamen kapatıldığını görüyorsunuz. 2024’te dünyanın gözü önünde orta çağda görülmeyecek şekilde soykırım yaşanıyor. Öldürülenlerin yarısı çocuk ve bebek buna rağmen bir alışmışlık şekilde haberlerde ilk haber olarak geçilmiyor. Yönetim olarak sessiz kalan bir yönetimler var, geçen süreye baktığımızda Mahmud Abbas Filistinlilerin haklarını korumuyor da Filistinli heyetin içerisinde İsrailli şekilde davrandığını görüyorsunuz” diye konuştu.

Esra Akçakale 

Deve kesilmekten son anda kurtarıldı Deve kesilmekten son anda kurtarıldı