Karasu Bulvarı’ndaki İçmesuyu Arızasına KASKİ’den Müdahale Karasu Bulvarı’ndaki İçmesuyu Arızasına KASKİ’den Müdahale

Şehrin yeniden yapılanma çabaları devam ederken, şehir merkezinin inşa edilmesi ile ilgili faaliyetler ilgili kurumlar tarafından titizlikle yürütülüyor.

Son olarak, Kahramanmaraş'ın Trabzon Caddesi Müftülük Meydanı bölgesinde, 6 Şubat depreminin ağır yıkıma uğrattığı binaların temellerinin temizlenmesi için çalışmalar başladı. Ancak, bu çalışmalarda su kullanılmaması, çevredeki konteyner çarşı esnaflarından tepki aldı.

Whatsapp ihbar hattımıza görüntüleri ulaştıran bir vatandaş: 'Kahramanmaraş'ta devam eden enkaz kaldırma çalışmalarının, şehrin yeniden inşa edilmesi için önemli bir adım olduğu unutulmamalıdır. Ancak, çalışmaların çevreye olumsuz etkileri nedeniyle, çevre esnaflarının hassasiyetleri de göz önünde bulundurulmalıdır.” Dedi.

Konteyner çarşı esnafları, yapılan çalışmalarda su kullanılmaması nedeniyle çevrelerinde oluşan toz ve kirden rahatsızlık duydu. Bu durum, çalışmaların etkili bir şekilde yönetilmesi ve çevre esnaflarının haklarının korunması için dikkatle ele alınmalıdır.

Kahramanmaraş'taki bu çalışmaların, deprem sonrası şehrin yeniden inşa edilmesi için hayati bir öneme sahip olduğu ve çevreye olumsuz etkilerin minimize edilmesi gerektiği vurgulanmalıdır. Ayrıca, ilgili yetkililerin, esnafların tepkilerini dikkate alarak daha iyi bir denge sağlamak adına çözüm aramaları beklenmektedir.

Haber: Mehmet SEPETÇİ