Asırlık söğüt ağaçları yıllara meydan okuyor Asırlık söğüt ağaçları yıllara meydan okuyor

Özel Gelişen Özgür Çocuk Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi, Engelliler Haftası ve Anneler Günü dolayısıyla Necip Fazıl Kültür Merkezi'nde düzenlediği etkinlikle anlamlı bir davranış sergiledi. Sergi ve öğrencilerin sahne gösterileri büyük ilgi gördü. Sergide yüzde yüz geri dönüşüm ile her sene olduğu gibi farkındalık oluşturan merkez, bu sene de örnek bir davranışa imza attı.

Ekran Görüntüsü 2024 05 11 181125

Merkezin kurucusu Dilek Sahiloğulları, "Bizler işimiz gereği özel gereksinimli bireylerin ihtiyaçlarının farkındayız ve her gün onlarla birlikteyiz tüm özel günlerde sosyal sorumluluk projesi kapsamında farkındalık etkinlikleri düzenleriz. Toplumun her kesiminden daha çok insanda farklılıklara saygı duygusunu aşılamak istiyoruz. Her insanın eşit haklarda yaşaması gerektiğini belirten Sahiloğulları, her insanın kendine göre yapabileceği bir şey olduğunu insanlara göstermeye çalıştıklarını söyledi.

Ekran Görüntüsü 2024 05 11 181117

Kurum Müdürü Mustafa Özbay ise, "Bu bir sosyal sorumluluk projesi aslında. Bu yıl öğrenci ve annelerimizle güzel bir projeye imza attık. Bu alanda farkındalık projelerimize devam edeceğiz. ‘’ dedi.

Fizyoterapist Burcu Özel ise, "Hem Anneler Günü hem Özel Gereksinimli Bireyler Haftası dolayısıyla yapılan bir etkinlik bu. 4-5 ay önce başladık çalışmalarımıza, hem velilerimiz hem öğrencilerimiz hem bizimle artık malzemelerden geri dönüşüm sağladık ve çok değişik ürünler ortaya koyduk. Herkesin emeğine sağlık, herkesi bekliyoruz" dedi.

Ekran Görüntüsü 2024 05 11 181028

Öğrenci velilerinden Süleyman Üstüntaş da, "Benim kızım var Gelişen Özgür Çocuk'ta. Biz çocuğumuzu bir yaşındayken getirdik. Yürüme zorluğu çekiyordu ve çocuk yürüyemez dediler. Fakat Dilek Sahiloğulları hocamız çocuğumuzu yürüttü. Çocuğumuzun şu an fiziki ve sağlık durumu çok iyi. Biz kurumdan çok memnunuz. Maraş'taki en iyi kurumlardan bir tanesi. Dilek hocamda Maraş'taki en iyi fizyoterapist diyebilirim" şeklinde memnuniyetini dile getirdi.

 Öğrenciler sahnede gerçekleştirdikleri tiyatro gösterisiyle alkış toplarken, en dikkat çeken gösteri ise öğrencilerin gerçekleştirdikleri defile oldu.

Ekran Görüntüsü 2024 05 11 181453
 

Bu etkinlik gerçekten de önemli bir farkındalık oluşturmuş gibi görünüyor. Özellikle geri dönüşümün vurgulanması ve çocukların sahne performanslarıyla desteklenen etkinlikler, toplumda özel gereksinimli bireylerin potansiyellerini göstermeye ve onların yeteneklerine odaklanmaya yönelik güzel bir adım gibi duruyor. Ayrıca, kurumun öğrenci ve velileriyle yakın bir iş birliği içinde olması ve bu şekilde başarılı sonuçlar elde etmesi, onların ne kadar önemli bir misyonu yerine getirdiğini gösteriyor.