Kahramanmaraş'ta, Anneler Günü'nü anlamlı bir etkinlikle kutlandı. Şehit ve gazi anneleri, duygusal bir buluşma için Şairler Tepesi'nde bir araya geldi.

Bu özel gün vesilesiyle düzenlenen kahvaltı programı, hem anıları tazelemek hem de birbirlerine destek olmak için önemli bir fırsat sundu.

Katılımcılar, sevdiklerini kaybetmiş olmanın verdiği hüznü paylaşırken, aynı zamanda birlik ve dayanışma duygularını da pekiştirdiler.

Büyükşehir'den Engelsiz Şenlik: Özel Çocuklar Buluştu Büyükşehir'den Engelsiz Şenlik: Özel Çocuklar Buluştu

Kahramanmaraşlı anneler, fedakarlıkları ve sabırlarıyla topluma örnek olmaya devam ediyorlar. Bu anlamlı buluşma, şehit ve gazi annelerinin hak ettikleri saygı ve minnetin bir ifadesi olarak yürekleri ısıttı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Fırat Görgel, buluşmanın önemine değindi. Şehit ve gazi annelerinin bu ülke ve şehir için kıymetli olduğunu söyleyen Başkan Görgel, annelerin baş tacı olduklarını vurguladı.

Buluşma sonrası açıklamalarda bulunan Onikişubat Belediye Başkanı Hanifi Toptaş, “Anneler Günü dolayısıyla Büyükşehir Belediye Başkanımız Sn. Fırat Görgel'in ev sahipliğinde düzenlenen kahvaltıda şehit ve gazilerimizin anneleri ve eşleriyle bir araya geldik. Her biri birer kahramanın annesi ve eşi, bizim de başımızın tacı. Evlatlarını kucaklayamamanın hüznünü yaşayan, yüreği yaralı şehit annelerimize ülkemiz ve milletimiz adına minnet ve şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Haber: Mehmet Sepetci