Meteoroloji ve AFAD'ın uyarılarının ardından İstanbul'da yaşanan olumsuz hava koşullarına benzer şekilde, Sinop il merkezi ve bazı ilçelerde de kuvvetli yağış ve fırtına etkili oldu.

Sinop Valiliği, elverişsiz hava koşulları sebebiyle Sinop il merkezi ile Ayancık, Türkeli, Gerze ve Erfelek ilçeleri ile bu bölgelerdeki köylerdeki tüm resmi ve özel okullarda, özel eğitim kurumlarında, halk eğitim kurslarında ve özel öğretim kurslarında 20 Kasım Pazartesi günü eğitime bir gün ara verildiğini duyurdu.

Kamu Çalışanlarına İdari İzin Uygulaması

Suna Yurtalan kimdir, nereli? Suna Yurtalan kaç yaşında, evli mi? Suna Yurtalan kimdir, nereli? Suna Yurtalan kaç yaşında, evli mi?

Sinop Valiliği tarafından yapılan yazılı açıklamada ayrıca, yaşanan olumsuz hava koşulları nedeniyle 20 Kasım 2023 Pazartesi günü kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan hamile ve engelli çalışanların bir gün süreyle idari izinli sayılacakları belirtildi. Bu tedbirin, çalışanların güvenliği ve sağlığının korunması amacını taşıdığı ifade edildi.

Yaşanan hava koşullarının etkisiyle alınan bu tedbirler, bölgedeki vatandaşların güvenliği ve eğitim kurumlarındaki öğrencilerin sağlığı gözetilerek hayata geçirildi.