Çıralıda yapılan yuva açım etkinliğine, Kemer Kaymakamı Ahmet Solmaz, Kemer Cumhuriyet Başsavcısı Gamze Almalı, Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Ömer Seyhan, Beydağları Sahil Milli Park Müdürlüğü Kemer Milli Park Şefi Hasan Tıraş, Ulupınar Çevre Koruma ve İşletme Kooperatifi Başkanı Habib Altınkaya, Ulupınar Mahalle Muhtarı Salih Sarıca, çok sayıda yerli ve yabancı turist katıldı.

Dünyanın en iyi sahilleri arasında yer alan ve caretta carettaların yuvalama alanı olan Çıralı'da caretta carettaların plajdan denize kadar süren zorlu yolculuğu başladı.

Turistlerin meraklı bakışlarıyla açılan yuvada çok sayıda yavru çıkışının olduğu ve yumurtaların boş olduğu tespit edildi. 9 yavrunun zamanında yuvadan çıkamaması nedeniyle yaşamını yitirdiği tespit edilirken 4 yavru da canlı çıkarıldı. Yavruların sağlık durumu kontrol edildiği sırada başka bir yuvadan çıkan 1 yavru caretta caretta da yolunu kaybederek diğer yavruların yanına geldi.

Bekilli'de vahşi hayvanlar için göletlere su takviyesi yapıldı Bekilli'de vahşi hayvanlar için göletlere su takviyesi yapıldı

Kaynak: İHA

Editör: Sema Akçakale